JeepTrip.co.il | ג'יפ טריפ - אתר הבית של אנשי השטח

שלום: אורח
אתר הבית של אנשי השטח       חנות 4x4       אתר השטח הישראלי הותיק ביותר           מכשיר קשר מוטורולה מקסטראק לרכב 052-6485555           jeeptrip.co.il     הצטרפו לתומכי האתר       מנהל 052-6485555 גדי         חנות 4x4       מכשיר קשר מוטורולה מקסטראק לרכב 052-6485555       פרסום ג'יפטריפ: gady@jeeptrip.co.il  
כניסה לחבריםכניסה לחברים | חדש באתר? הרשם כאןהרשם כאן | למה כדאי להרשם?למה כדאי להרשם? | צור קשר 
כרגע צופים באתר זה 56 גולשים   רשימת החברים המחוברים כרגע באתר   רשימת כל החברים באתר 22/07/2014  יום שלישי
ניווט
אנא קראו את כללי האתר והפורומים

דידין
נרשם: 19/09/2005
רכב: 4 על 4
נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום רביעי,  2 פבואר  09:32

ברשותי תוכנת נוויגייד 2006    אשר חיסרונה היחיד לניווט בארץ זו איכות סריקת המפות  !
אני יודע שישנה גירסת 2009 (ואולי חדשה יותר).
 אם למי מהגולשים ישנה תוכנה חדישה זאת (מ 2009 ואילך)  אם כן, האם יכול להעיד על איכות המפות ביחס לגירסא הישנה יותר ?

הערה:   קוביז99  שלח  דוגמא של מפת סמ"ש מנוויגייד-אבל מ 2006 (כאמור סריקה מאוד לא איכותית)

בתודה
דינוזאור שטח
נרשם: 11/08/2010 12:13:00
רכב: טרופר
תגובה 1   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום רביעי,  2 פבואר  16:11

חסרונה היחיד???

שהיא חרא תוכנה עם ממשק משתמש של וינדוס 95 לא תלת מימד ולא למסכי מגע

בושה שהחברה הזו לוקחת כסף על עידכונים שהם למעשה אך ורק עידכוני מפה

שרות מכת מצריים

חוץ מהפשטות שלה ואם בפשטות עסקינן אז עמוד ענן עולה עליה בכל  פרמטר כולל מאגר ענק של נקודת עיניין שמתעדכן כל הזמן
[צטט]
גדי צוקר  
נרשם: 12/07/2000
רכב: דיסקו, הבהמה, ואנדורה, וגוניר
תגובה 2   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום רביעי,  2 פבואר  17:55

דינוזאור שטח כתב:
חסרונה היחיד???

שרות מכת מצריים

חוץ מהפשטות שלה ואם בפשטות עסקינן אז עמוד ענן עולה עליה בכל  פרמטר כולל מאגר ענק של נקודת עיניין שמתעדכן כל הזמן
לך תשתה כוס מים קרים...

[צטט]
דידין
תגובה 3   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום רביעי,  2 פבואר  18:00

דינוזאור שטח כתב:
חסרונה היחיד???

שרות מכת מצריים

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

אדוני

אני רוצה  (רק) להגיע   מנקודה א  לנקודה  ב.
אני לא רוצה להיות איש הייטק,אני לא רוצה להיות "מכור" לכל מני דברים שמסיחים את דעתי הן מהנסיעה (בטיחות כבר אמרנו), רוצה להנות ממה שאני רואה  ורוצה  לתכנן את צעדי  הלאה ללא הסחת דעת.
שלא לדבר על הזמן שתוכנות אחרות גוזלות מאתנו  עד ש.. מועילות בטובן להיות מוכנות לפעולה .
בקשר לעידכונים-כבר כתבתי שאצל כולם זאת אותה מפה !
בקשר לעמוד ענן- לצערי  אני לא יכול להרכיב אותה על המחשב שלי.
בקשר לשירות , אתה מזכיר לי את הבדיחה על ההוא שפתח בית זונות....

עוד דבר , את הטיול שלי אני מכין בבית, בשטח , רק רוצה לנסוע לפי המסלול שהותווה .
[צטט]
dido
נרשם: 22/01/2005
רכב: בז' מדברי
תגובה 4   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום רביעי,  2 פבואר  18:01

איכות לא רעה בכלל- אז מה זה אומר?
שכל השנים שילמנו על איכות זבל ועכשיו צריך לשלם עוד כדי לקבל איכות נורמלית??
[צטט]
yuvhar
נרשם: 22/03/2003
רכב: מיצובישי האנטר
תגובה 5   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום רביעי,  2 פבואר  18:13

דינוזאור שטח כתב:
חסרונה היחיד???

שרות מכת מצריים

אני מבין שיש מתקפה(מתואמת?)על תכנת נוויגייד,אבל מכאן ועד לזריקת
רפש בפומבי וכתיבת שטויות ללא ביסוס יש גבול.
תכנת נויגייד פועלת אצלי ללא בעיה על מחשב עם מסך מגע,עם תכנת הפעלה
XP,ידידותית למשתמש וללא באגים.
אז אין לה 3D,ביג דיל ויתכן שסריקת המפות אינה מהטובות שבשוק,עדיין
היא מספיק טובה לצרכי.
מעולם לא נזקקתי לשרות פרט לאישור להתקנה שניתן ע"י GPS&MORE
ללא בעיות.

נ.ב גילוי נאות אין לי כל קשר לא עם המפתח ולא עם המשווקים של התכנה.
[צטט]
dido
תגובה 6   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום רביעי,  2 פבואר  18:59

יקירי-
איכות מפות סרוקות גרועה לא מפריעה למי שנוסע על שבילים ומנווט כמו בניווט כבישים..
מי שבאמת רוצה  ויודע לנווט עפ"י תכסית ותבליט ולנתח תאי שטח - חייב מפה באיכות גבוהה
וזה ממש לא מתאפשר בנוויגיד

[צטט]
דידין
תגובה 7   ניווט שטח 2011 יום רביעי,  2 פבואר  19:30

dido כתב:

יקירי-
איכות מפות סרוקות גרועה לא מפריעה למי שנוסע על שבילים ומנווט כמו בניווט כבישים..
מי שבאמת רוצה  ויודע לנווט עפ"י תכסית ותבליט ולנתח תאי שטח - חייב מפה באיכות גבוהה

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

לצערי,
 אני מנווט (נוסע) רק על שבילים .חלקם שבילים מסומנים בצבע (בשמורות טבע)  וחלקם בשבילים לא מסומנים בצבע באתרים פתוחים שאינם שמורות טבע).
אני לא נוסע סתם בר בשטח .
ניווט לפי תבליט/תכסית  מתאים להולכי רגל.(ואולי, רוכבי אופניים)

הדרישה היחידה  שלי מ .. מהגי פי אס   , היא להראות את מיקומי ביחס לציר  שסומן  (או למצער  מיקומי בשטח) כשהמפה  מה יותר ברורה.

[צטט]
sos4u
נרשם: 10/08/2006
רכב: גרנד צ'רוקי אדום
תגובה 8   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום רביעי,  2 פבואר  22:50

yuvhar כתב:
דינוזאור שטח כתב:
חסרונה היחיד???

שרות מכת מצריים

היא מספיק טובה לצרכי.
ללא בעיות.

נעמיד דברים על דיוקם.
1. אין מתקפה. בוודאי שלא מתואמת. [ מבטיח פה שחור על גבי צהוב , שלא דיברתי עם איש] , אבל, יש הבעת דיעה. ומה לעשות שרבים חושבים דומה על נויגייד. זה מותר ולגיטימי. אפילו בדמוקטטורה כמו האתר הצהוב, ולראיה ראה שהג'וקר טרם השתיק אף אחד, למרות שהוא צד בעניין. [ כל הכבוד!, ולא בציניות .]
2. אני משתמש [ עדיין ] בנויגייד, מעל 10 שנים, ומשנת 98 על טבלט, עוד לפני שרבים שמעו על עצם המושג ...
מעולם לא טענתי, לתקלות בתוכנה. הטענה שעולה כאן היא אחרת לגמרי, והיא שהתוכנה נשארה כשהייתה לפני 10 שנים עוד מימי חלונות 95.
3. דידין, אף אחד לא אמר שאתה צריך להחליף, אם טוב לך , תשאר איתה. גם אני מחזיק עותק [ חוקי לחלוטין] של נוויגייד, בנוסף לשאר. אני יכול להעיד שמיום ליום אני משתמש בה פחות ופחות.
4. אין ספק שתוכנות אחרות עולות ביכולותיהן על הנוויגיד, על זה אין ויכוח. אם צריך או לא צריך את תוספת התכונות, פה השאלה.

דידין, ברוב הטיולים, באמת שאין צורך לגעת במפה / במחשב , וגודל הלחצנים לא בא לידי ביטוי. אבל, ברגע שצריך, ההבדל ניכר. תוכנה גרפית מתקדמת, עם GUI בעידן שנות 2010 הרבה יותר נוח.
אני משתמש בטבלט מסוג XRT משנת 2000, עם כרטיס גרפי נחות ועדיין מריץ את TWONAV ללא בעיה, ובמהירות זהה, לנוויגייד... כך שגם הטענה ש"עד שהן עולות ..." לא שרירה ...

בקיצור, [ וכבר כתבתי פעם ] שמי שחפץ להתקדם, יעשה טוב לעצמו וייקפוץ קדימה לתוכנה שמאפשרת שימוש קל יותר, נוח, פשוט, מתקדם, עם תכונות שבנוויגיד אפשר רק לחלום עליהן. ומי שלא , יישאר ויחיה באמונתו...
להזכירכם לפני עשור שנים ניווט בעזרת GPS היה מוקצה, ומי שלא החזיק תיק מפות מנויילנות, עם סימוני טוש כחול / אדום / ירוק לא נחשב ... והיום אנחנו מתדיינים על איזו תוכנת ניווט מתאימה יותר..
[צטט]
דידין
תגובה 9   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום חמישי,  3 פבואר  07:01

ראשית  אני שמח שהדיון כאן הוא על בסיס הבעת דעות לגופו של עניין ולא לגופו  של מגיב.

שנית , אין חולק על כך  שעם השנים  השתפרו מאוד יכולות הניווט הלוויני שמהווה עזר  לנסיעה בשטח. (דרך אגב אומר רק  שהפעלת המוח  לניווט "ידני"  בעזרת  טושים/מפות/מצפן-זו לא מגרעת , זה רק עוזר לנו  להפעיל את החלק האפור שם,הפעלה, שעוזרת גם בתחומים אחרים.  כבר כתב מי שכתב שניווט בטיול ג'יפים זו לא משימה צבאית/תחרות ראלי ואפשר ורצוי לטעות, כי אז מגלים את הדברים הכי מעניינים).

לגופו של עניין (שוב) כפי שמנוע השריפה הפנימי שהומצא לפני כ130 שנה ועד היום לא חלו בו שום שינויים מהפכנים (להוציא את מנוע הוונקל שכנראה הקדים את זמנו), כך גם תוכנות הניווט לא השתנו מאז  המצאתם. מה שנוסף הם עזרים שונים  שאמורים להקל על החיים, אבל במקרים מסוימים אותם עזרים  רק מסבכים את השימוש.
אם נחזור לנושא מנוע השריפה הפנימי ,ראו   כמה  קשה לטפל בתקלות שצצות בו היום כשהוא מנוהל ע"י  מחשב . לעומת המנועים של רכבי ששנות ה80 (ומטה)שאז כל זב חוטם , יכל לפרק את הקרבורטור/דיסטרובוטור/קונדסטור* באמצע המדבר. (לך תחליף חיישן מנוע לבד אחרי שתמצא איזה הוא התקול) .

לאור נסיוני, התוכנה הכי ידידותית  שנתקלתי בה  , היא  של נוויגייד.

* מקוה שהזכרת שמות של "חפצים" אלה, אומרת משהו לחלק נכבד מהגולשים
[צטט]
dido
תגובה 10   ניווט שטח 2011 יום חמישי,  3 פבואר  07:24

דידין כתב:

dido כתב:

יקירי-

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

לצערי,
 אני מנווט (נוסע) רק על שבילים .חלקם שבילים מסומנים בצבע (בשמורות טבע)  וחלקם בשבילים לא מסומנים בצבע באתרים פתוחים שאינם שמורות טבע).
אני לא נוסע סתם בר בשטח .
ניווט לפי תבליט/תכסית  מתאים להולכי רגל.(ואולי, רוכבי אופניים)

הדרישה היחידה  שלי מ .. מהגי פי אס   , היא להראות את מיקומי ביחס לציר  שסומן  (או למצער  מיקומי בשטח) כשהמפה  מה יותר ברורה.

דידין- עמדתך הובהרה מספר פעמים
רק אוסיף שיש כאלה עם סטיה מוחית שרוצים לשלב הליכה במסלולי הנסיעה או להגיע למקומות חדשים שמותר להגיע אליהם..
לשם כך צריך לדעת לנווט וגם מפה טובה
אצלי עדיין יש סט מפות מלא כדי לפצות על החוסר
[צטט]
דידין
תגובה 11   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום חמישי,  3 פבואר  09:11

DIDO  אתה צודק.
לניווט רגלי   אני משתמש במפה ומצפן (ואפילו מד-אזימוט עם שערה מהקוקו של מי שהייתה חברה שלי).

לצערי (בגלל שעברתי מטיולים רגליים ואו טיולי אופנים לטיולי ג'יפים) היום בשטח אני לא הולך יותר ממאות מטרים ספורים  או מקסימום ק"מ  או שניים
לניווט רגלי שכזה  , אני לא לוקח לא טאבלט שאין לי (ובטח לא משורין)
[צטט]
דינוזאור שטח
תגובה 12   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום חמישי,  3 פבואר  16:22

yuvhar כתב:

דינוזאור שטח כתב:
חסרונה היחיד???

שרות מכת מצריים

היא מספיק טובה לצרכי.
ללא בעיות.

למה רפש? לכתוב שמשהוא מיושן הוא מיושן?

לא אמרתי שאי אפשר להפעיל את התוכנה על XP אמרתי שסביבת התיכנות של הנוויגייד היא של חלונות 95 כי התוכנה פותחה עם מלוא היכולות שהיו אז לחלונות 95 מערכות הפעלה קומפטביליות אחורה ולא בדקתי אבל אני מניח שאפשר להפעיל את הנוויגיד גם על וויסטה וגם על חלונות 7 אבל התוכנה לא תעשה שימוש במלוא הפוטנציאל של המערכות החדשות

תוכנת הנבגייד תעבוד גם על מסך מגע כי בראש ובראשונה כי זה מסך מחשב לכל דבר ועיניין אבל השליטה בתוכנה בתפריטים של הנביגגיד שתוכבננו כתפריטי עכבר ובהעדרו של עכבר כתפריטי מיקלדת לא מאפשרים לך להנות בהשקעה במסך מגע כי לא תוכננו לכך, כדי שניתן יהיה להפעיל תוכנה על ידי מסך מגע התפריטים צריכים להראות ככפתורי מגע

למשל הזזת המפה לשטח מחוץ למסך בתוכנה המיועדת למסך מגע נעשת על ידי נעיצת האצבע וגרירה בעוד שבנביגייד כדי לגלול מפה צריך ללחוץ על החצים הקטנטנים שבצדי המסך שלא מתוכננים ללחיצה על מסך מגע בטח לא כשהמחשב מותקן ברכב

פשוט הנויגייד תוכנה שהייתה טובה לזמנה ועכשיו פאסה רק מסיבות אלו

ועוד לא דיברנו על תצאות גוגל ויבוא מפות מכל מקור שהוא שניתנות לכיול יש לי חבר שיש לו גישה לסורק מפות מיקצועי שסרק לעצמו את כל המפות סמ"ש שברשותו וכייל אותן ככך שלא היה צריך לשלם על מפות סמ"ש בנוויגייד אתה מתחתן עם  מר צוקר

האם אתה יכול לייבא מפות לאנוויגיד

ומה לגבי תלת מימד? בצבא השתמשנו במפות סטראוסקופיות היום לא צריך כאב ראש מהמישקפיים המנוולים האלו יש את זה חינם אין כסף בתוכנה

אז אל תבלבל לי את המוח על השלחת רפש

[צטט]
דינוזאור שטח
תגובה 13   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום חמישי,  3 פבואר  16:42

דידין כתב:

אדוני

אני רוצה  (רק) להגיע   מנקודה א  לנקודה  ב.
אני לא רוצה להיות איש הייטק,אני לא רוצה להיות "מכור" לכל מני דברים שמסיחים את דעתי הן מהנסיעה (בטיחות כבר אמרנו), רוצה להנות ממה שאני רואה  ורוצה  לתכנן את צעדי  הלאה ללא הסחת דעת.
שלא לדבר על הזמן שתוכנות אחרות גוזלות מאתנו  עד ש.. מועילות בטובן להיות מוכנות לפעולה .
בקשר לעידכונים-כבר כתבתי שאצל כולם זאת אותה מפה !
בקשר לעמוד ענן- לצערי  אני לא יכול להרכיב אותה על המחשב שלי.
בקשר לשירות , אתה מזכיר לי את הבדיחה על ההוא שפתח בית זונות....

עוד דבר , את הטיול שלי אני מכין בבית, בשטח , רק רוצה לנסוע לפי המסלול שהותווה .
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

דידין נשמה כפרע

בו ניסתכל על מה שכתבת וניראה מה נאווגייד  נותנת לעומת מה טונאב נותנת

טעינת המפה והמסלול נעשית בפשטות בשתי התוכנות (אולי בטונאב יותר בפשוט אם יש לך מסך מגע)

אני קובע פעם אחת בסטאפ שמרחק של 50 (המרחק ניקבע על ידי המשתמש) מטר מנקודה יחשב שעברתי בנקודה
אני מפעיל את מוד הניווט ומאותו הרגע כל אני לא נוגע יותר במחשב בצד המסך מופיע חלון ניוון קטן שנותן לי את האזימוט והמרחק לנקודה הראשונה ויש גם חץ מהסמן המסמן את מקומך
אתה צריך עכבר (או גויסטיק או טאצפד) ללחוץ על לחצן הניווט לבחור את הנקודה הראשונה וללחוץ נווט אל

נסענו הגענו לנקודה הראשונה במרחק שקבענו הטונאב קופצת לנקודה 2 אני לא צריך לעשות כלום אני ממשיך ליסוע אתה צריך לעצור למצוא את העכבר ללחוץ על ניווט ללחוץ על נקודה 2 ונווט אל ולהמשיך ליסוע

בהנחה שנסעתי על שבילים עברתי בכל הנקודות אני יכול ליסוע יום שלם בלי לגעת במחשב

אתה כל היום צריך להתחרבש איתו רק בשביל להפעיל את פונקצית הניווט שבנווגייד שלך כך שמרבית המשתמשים בתוכנה בכלל לא משתמשים בפיצר הזה

קאפיש? מי מתעסק יותר עם המחשב?????

אני רוצה לתכנן משהוא מיחוץ למפה בהמשך הדרך אני גורר עם האצבע את המפה ואחרי כמה שניות היא תקפוץ למיקום שלך אתה צריך להתחרבש עם החצים הקטנטנים

אני רוצה לראות איך ניראה המעלה לפני אני לוחץ על לחצן התלת מימד, אני רוצה לראות עוד יותר פרטים אני מעלה את הגוגל בתלת מימד כל זה בלחיצות מהירות על מסך מגע

אז זה אחלה שהשקעת בנוויגייד מאחל לך שתהנה
[צטט]
yuvhar
תגובה 14   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום חמישי,  3 פבואר  17:36

שמע דינוזאואר,לא נראה לי שאי פעם השתמשת בתכנה הזו
אבל להעביר ביקורת מזלזלת אתה יודע.
בהנחה שאתה משתמש במסך מגע,לא ארמור,כן שמעתי על הרפתקאותיך,
משהו פשוט כמו פוג'יטסו של עמך,אתה מעלה את המסלול שתכננת,
מחבר את הGPS מקליק ניווט מקוון,מפעיל הקלטת ניווט אם בא לך,
מפעיל לוח בקרה אם חשוב לך גובה, אזימוט או שאר מיני תוספות.
הסמן עולה על המסך,הציר נמצא כבר וכל מה שנשאר לך זה
לנסוע ועד סיום הטיול לא נוגע בכלום.כל זה נעשה בעזרת עט מגע
לא מיוחדת לא נדירה,סתם פשוטה.

מצד שני אין לי איפון וגם לא איפד ודור 3.5 לא מדבר אלי,
כך שאולי אני שייך לדור הדינוזאורים והקידמה פסחה עלי.

תהנה מהטונאב והלל אותה כרצונך ואל תצא מקלל ומטעה בפרטים
לא נכונים.
כש

[צטט]
דינוזאור שטח
תגובה 15   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום חמישי,  3 פבואר  18:14

yuvhar כתב:
שמע דינוזאואר,לא נראה לי שאי פעם השתמשת בתכנה הזו
אבל להעביר ביקורת מזלזלת אתה יודע.
בהנחה שאתה משתמש במסך מגע,לא ארמור,כן שמעתי על הרפתקאותיך,
משהו פשוט כמו פוג'יטסו של עמך,אתה מעלה את המסלול שתכננת,
מחבר את הGPS מקליק ניווט מקוון,מפעיל הקלטת ניווט אם בא לך,
מפעיל לוח בקרה אם חשוב לך גובה, אזימוט או שאר מיני תוספות.
הסמן עולה על המסך,הציר נמצא כבר וכל מה שנשאר לך זה
לנסוע ועד סיום הטיול לא נוגע בכלום.כל זה נעשה בעזרת עט מגע
לא מיוחדת לא נדירה,סתם פשוטה.

מצד שני אין לי איפון וגם לא איפד ודור 3.5 לא מדבר אלי,
כך שאולי אני שייך לדור הדינוזאורים והקידמה פסחה עלי.

תהנה מהטונאב והלל אותה כרצונך ואל תצא מקלל ומטעה בפרטים
לא נכונים.
כש

זה מראה שלא קראת או לא הבנת את מה שכתבתי ומי שלא מכיר את התוכנות זה אתה איזה נחמד זה שמי שלא מבין שום דבר יכול להקליד על עיוולת על ידי המיקלדת

אתה מדבר על מצב מפה נעה לא על מצב ניווט!!!

במצב מפה נעה אתה יכול לראות את מיקומך על המפה שנעה עם תנועתך בשטח כמו כן אתה יכול להציג על המפה מסלול ולהעריך את מיקומך ביחס למסלול זה ולנקודה הבאה במסלול אתה יכול רק להעריך את המרחק והאזימוט אבל אינך יודע אותו ממש ואז על ידי ניסוי וטעיה אתה מתכוון על המסלול

זה המצב הבסיסי ביותר תוכנת ניווט 

אני דיברתי על מצב ניווט (שמשתמשים בו למשל בתחרויות)

במצב נייווט אתה יודע בכל רגע נתון את המרחק המדויק לנקודה הבאה ואת האזימוט אליה כמו במכשיר גרמיין בנוסף למידע שיש במצב מפה נעה

כן יש מצב ניווט פרימטיבי גם בנאווגייד אבל אתה אפילו לא יודע את זה נו נו
וכפי שאמרתי בגלל הקושי בהפעלת מצב ניווט בנווגייד מרבית המשתמשים אינם יודעים עליו או לא עושים בו שימוש ואתה אומר שלא השתמשתי בתוכנה זו? חוצפן תתבייש

בטונאב מצב הניווט אוטמטי פשוט לכל משתמש

על סמך הכרות מעמיקה אני יכול להעביר ביקורת על מה שראוי לו להיות מבוקר

לגבי הארמור שלי, בזכותי ניפתח קשר ישיר עם הייצרן כי אני מצאתי להם באג במערכת, האמורים שלי עברו שרות מלא שידרוג ונשלחו חזרה לארץ על ידי שליח על חשבון היצרן בצרוף תודתו!!

[צטט]
yuvhar
תגובה 16   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום חמישי,  3 פבואר  18:40

כדי לסיים את הסאגה,למה צריך ניווט ללא מפה נעה?איזה יתרון יש בזה?
לזה יש לי את הגרמין, איתו ניווטתי כשהתכנה לא היתה בהישג ידי,
וגם איתו הגעתי לכל מקום שרציתי.
[צטט]
דינוזאור שטח
תגובה 17   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום חמישי,  3 פבואר  20:41

yuvhar כתב:
כדי לסיים את הסאגה,למה צריך ניווט ללא מפה נעה?איזה יתרון יש בזה?
לזה יש לי את הגרמין, איתו ניווטתי כשהתכנה לא היתה בהישג ידי,
וגם איתו הגעתי לכל מקום שרציתי.

אתה מתעקש ?? למה?

אני כתבתי בנוסף לא כתבתי ללא מפה נעה
זה כאילו יש לך הטוב שבשני העולמות גם מחשב וגם גרמיין
זה כאילו אתה מנווט  עם מפה נעה בצרוף כל המידע שהגרמיין נותן
זה בא בחינם התוכנה ה-GPS הכל כבר שם כל מה שנותר ללחוץ על הכפתורים ולהפעיל את מצב הניווט

בנאבגייד זה מצב ידני
בטונאב זה אוטמטי
וזה היה רק כהדגמה לדינדין במוד שהוא מנווט זה לא כל היתרונות של הטונאב יש עוד רבים
[צטט]
דידין
תגובה 18   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום חמישי,  3 פבואר  22:00

דינוזאור שטח כתב:
זה בא בחינם התוכנה ה-GPS הכל כבר שם כל מה שנותר ללחוץ על הכפתורים ולהפעיל את מצב הניווט

בנאבגייד זה מצב ידני
בטונאב זה אוטמטי
וזה היה רק כהדגמה לדינדין במוד שהוא מנווט זה לא כל היתרונות של הטונאב יש עוד רבים

=============================================
sorry
 מה שכתבת- זאת עברית שאני לא מבין.
  כג'יפאי מה שאני מבין זה להכין תוואי  ע"ג  מפה ולנווט עפ"י  התוואי* - כל השאר  חרטה-ברטה.
*אם המפה לא מתאימה לתוואי בשטח (עבירות/חסימות וכו...- נחפש תוואי מקביל)- שוב פעם, אני לא טייס ולא מפקד טייסת.-לא צריך להגיע לא לאנטבה ולא לבושאר (בחו"ל אני קונה מפות ושואל  אנשים- עוד לא קרה שלא הגעתי למחוזות חפצי).
[צטט]
דינוזאור שטח
תגובה 19   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום חמישי,  3 פבואר  22:43

דידין כתב:

דינוזאור שטח כתב:

בנאבגייד זה מצב ידני
בטונאב זה אוטמטי

sorry
  כג'יפאי מה שאני מבין זה להכין תוואי  ע"ג  מפה ולנווט עפ"י  התוואי* - כל השאר  חרטה-ברטה.
*אם המפה לא מתאימה לתוואי בשטח (עבירות/חסימות וכו...- נחפש תוואי מקביל)- שוב פעם, אני לא טייס ולא מפקד טייסת.-לא צריך להגיע לא לאנטבה ולא לבושאר (בחו"ל אני קונה מפות ושואל  אנשים- עוד לא קרה שלא הגעתי למחוזות חפצי).

סלח לי אבל מה שאתה יודע אני כבר הבנתי וזה ממש לא הרבה ...

השאלה היא האם אתה יודע את המידע הבא בכל רגע נתון?

מה המרחק ומה הכיוון מהנקודה שבה אתה נמצא לנקודת הבאה במסלול לא בערך אלא בדיוק!!!!

אם אתה לא יודע את זה אז כדאי שתלך ללמוד לנווט או שתוותר על העיניין בכלל "אני שואל אנשים ועוד לא קרה שלא הגעתי" פחחחחח
עיברית או לא עיברית לנווט אתה לא יודע
[צטט]
דידין
תגובה 20   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום שישי,  4 פבואר  04:53

דינוזאור שטח כתב:

sorry

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

מה המרחק ומה הכיוון מהנקודה שבה אתה נמצא לנקודת הבאה במסלול לא בערך אלא בדיוק!!!!
אם אתה לא יודע את זה אז כדאי שתלך ללמוד לנווט או שתוותר על העיניין בכלל "אני שואל אנשים ועוד לא קרה שלא הגעתי" פחחחחח
עיברית או לא עיברית לנווט אתה לא יודע

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
בוא נעשה סדר בדברים (למען האחרים).
באופן אישי (אתה לא מכיר  אותי)*.,כך שהקביעה שלך על הידע שלי בניווט  (או בכלל מה שאני יודע או לא יודע)  היא לא במקום ובטח ובטח לא עניינך.-קצת צניעות בבקשה.

* אני למשל יודע עליך רק ממה שאתה כותב בפורומים השונים ולכן יכול (ומקבל),כמו ישו הנוצרי, את סיגנון כתיבתך.

רק שתהייה בריא (תרתי משמע)!-תאמין לי שכתבתי מאמר שלם כתגובה  ו....מחקתי הכול.
[צטט]
yuvhar
תגובה 21   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום שישי,  4 פבואר  07:24

דינוזאואר,תרד בבקשה מהעץ עליו טיפסת,אנחנו כבר עברנו את
הגיל,מאותגרי טכנולוגיה שכמונו ולא מעוניינים לדעת בכל רגע
נתון מה קורה ומה עתיד לקרות ולפני מי אנו עתידים ליתן דין.

יבוסם לך עם התוכנה המהוללת,אנחנו נסתפק במועט.
[צטט]
דינוזאור שטח
תגובה 22   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום שישי,  4 פבואר  09:02

yuvhar כתב:

אין לי בעיה איתך ועם דומייך אתם יכולים בדרך לבית האבות  לכוס התה הרקיקים והטיטול להשיל כל שמץ טכנולוגיה עכשוית לחזור לתעבורת סוסים וגמלים ולהאיר את לילותייך בנרות משומן של תחת של ממותות צמריריות

יש הבדל בין להגיד בשבילי הזקן מוכה המחשבים הרעים, הזבל העופות הטכנולגי מתקופת המנדט הרומאי מספיק לי ודיי! תסתפק לך במועט מיצידי תאכל רק חרובים אבל למה אחרים צריכים ליסבול הגלל זה שאתה מאותגר טכנולוגית הא? 
אני מכבד אותך אחינו בבחירותייך יהיו מוזרות ככל שיהיו שיבוסם לך

לבין לפאר ולהלל את הנווגייד כפאר הטכנולגיה העילית ולהציע למשתמשים חדשים חסרי ניסיון לשים כספם על קרן הצבי  בכך יש מישום אחיזת עיניים ופגיעה בכל מי שישמע לעצת האחיתופל של כאלו שעשו כבר מושקעים בתוכנה או מאותגרי מחשב ובגלל זה אני כותב
[צטט]
גדי צוקר  
תגובה 23   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום שישי,  4 פבואר  09:24

דינוזאור שטח כתב:

yuvhar כתב:

אין לי בעיה איתך ועם דומייך אתם יכולים בדרך לבית האבות  לכוס התה הרקיקים והטיטול להשיל כל שמץ טכנולוגיה עכשוית לחזור לתעבורת סוסים וגמלים ולהאיר את לילותייך בנרות משומן של תחת של ממותות צמריריות

יש הבדל בין להגיד בשבילי הזקן מוכה המחשבים הרעים, הזבל העופות הטכנולגי מתקופת המנדט הרומאי מספיק לי ודיי! תסתפק לך במועט מיצידי תאכל רק חרובים אבל למה אחרים צריכים ליסבול הגלל זה שאתה מאותגר טכנולוגית הא? 

לבין לפאר ולהלל את הנווגייד כפאר הטכנולגיה העילית ולהציע למשתמשים חדשים חסרי ניסיון לשים כספם על קרן הצבי  בכך יש מישום אחיזת עיניים ופגיעה בכל מי שישמע לעצת האחיתופל של כאלו שעשו כבר מושקעים בתוכנה או מאותגרי מחשב ובגלל זה אני כותב
ירדת מהפסים לגמרי... גם חבית מים קפואים לא תעזור...
כנראה שהניסיון בדרך לבית אבות בכל זאת שווה משהו שתבין כשתגיע...

תגובה 24   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום שישי,  4 פבואר  09:43

גדי צוקר כתב:

דינוזאור שטח כתב:

מר צוקר היקר
אתה מוזמן לשים פעמייך לבית הזקנים ויפה שעה אחת קודם רק אנא ממך תשאיר קוליסים בשבילי למקרה שלא אסתדר עם המחשב מקווה שרוחות הזמן לא ימחקו אותם אגיע בקרוב בדיוק בעוד ארבעים שנה

זה שירדתי מהפסים? זה ממש לא חדש ויש תעודות המעידות על כך! אצלי זה רק בעיה חריפה יען כי אני עיוור צבעיים ועושה ברדק בסדר של הכדורים..

ובכלל כל הפורום הצהוב הזה הינו אסופה של פליטי מחלקות סגורות, הינה מישי טוען שטארק ירד מהפסים

טארק התכשיט טוען להגנתו שהכל בגלל הווידאו קונפרנס שהוא מקיים יום יום עם אלוהים

ואני אומר טארק השתגע לא דיברתי איתו מעולם

יום ניפלא עכשיו הזמן לצאת למידבר
[צטט]
גדי צוקר  
תגובה 25   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום שישי,  4 פבואר  09:49

דינוזאור שטח כתב:

גדי צוקר כתב:

דינוזאור שטח כתב:

מר צוקר היקר
אתה מוזמן לשים פעמייך לבית הזקנים ויפה שעה אחת קודם רק אנא ממך תשאיר קוליסים בשבילי למקרה שלא אסתדר עם המחשב מקווה שרוחות הזמן לא ימחקו אותם אגיע בקרוב בדיוק בעוד ארבעים שנה

זה שירדתי מהפסים? זה ממש לא חדש ויש תעודות המעידות על כך! אצלי זה רק בעיה חריפה יען כי אני עיוור צבעיים ועושה ברדק בסדר של הכדורים..

ובכלל כל הפורום הצהוב הזה הינו אסופה של פליטי מחלקות סגורות, הינה מישי טוען שטארק ירד מהפסים

טארק התכשיט טוען להגנתו שהכל בגלל הווידאו קונפרנס שהוא מקיים יום יום עם אלוהים

ואני אומר טארק השתגע לא דיברתי איתו מעולם

יום ניפלא עכשיו הזמן לצאת למידבר

שכל אחד יעיד על עצמו, קיבלתי בהבנה את חוות דעתך על עצמך. 
מחר בבוקר יורדים למדבר ... שבת שלום ומבורך!!!

תגובה 26   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום שבת,  5 פבואר  16:17

כנראה שהשירשור הזה חרג לגמרי מהנורמות המקובלות,
התגובות שלך,דינוזאואר,די חריפות ומעידות על סערת רוחות,
וכל זה בגלל פקקטה תכנת ניווט.
אם תחזור על כל ההודעות בשירשור,לא תמצא אפילו שמץ של דברי הלל
או ניסיון מצידי לעודד רכישתה של נוויגייד.
צורם לי שאתה משמיץ את נוויגייד ולא על שאתה מהלל את טונאב.

ושב אני חוזר,אין כל קשר עם שום דבר או אף אחד בנוויגייד.
אגב מה שאלת דידין?
[צטט]
דידין
תגובה 27   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום שבת,  5 פבואר  16:51

yuvhar כתב:
ושב אני חוזר,אין כל קשר עם שום דבר או אף אחד בנוויגייד.
אגב מה שאלת דידין?

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

אני  , אני רק שאלה בבקשה   תמוה  

איך נראת איכות הסריקה של תוכנת נווגייד (מהדורה אחרונה)
אאלט  2009   (בעיקר ביחס מהדורות קודמות של אותה תוכנה)

please
[צטט]
yuvhar
תגובה 28   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום שבת,  5 פבואר  17:29

יש שיפור,אמנם לא טוב כמו במפות של עמוד ענן אבל
שיפור.בנוסף חלק מהמפות מעודכן להוצאה אחרונה(נכון ל2009).
נמסר לי ממקורות יודעי דבר שצפוי שיפור נוסף בעתיד(קרוב או רחוק,אין לי מושג) 
[צטט]
nafnaf3
נרשם: 31/01/2006
רכב: לנדרובר דיפנדר
תגובה 29   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום ראשון,  6 פבואר  00:05

יש לי נוויגייד הוצאה אחרונה, לא בטוח שאיכות המפות טובה יותר מאשר ב טורבו סי די הישנה,או בגירסת 2006 כמובן שיש עידכון סימון שבילים מאז,
לעומת זאת סתם שבילים שנימצאים בשטח שהופיעו בגירסה הישנה לא כולם מופיעים בחדשה,אולי בהשפעת רשות הטבע,
הרזולוציה גרועה רואים את המפה מאוד "לא ברור" ב זום-אין,
[צטט]
A.H.
נרשם: 19/01/2004
רכב: ניסן פאת'פיינדר
תגובה 30   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום שישי,  18 פבואר  19:58

היה מאוד נחמד לקרוא את השרשור, אבל העובדות הן שנויגייד הייתה טובה בזמנו (וגם יקרה... נראה לי שאני אחד הבודדים ששילם סכום נכבד עבור רכישתה) מכל מקום, מזמן זנחתי אותה ומשתמש בעמוד ענן שנוחה יותר על מכשיר "5. יואב רופא נותן שירות נחמד.יתרון אדיר שמלבד מפות שבילים ישנן מפות לבנות שהן באיכות סריקה מעולה ומעודכנות הרבה יותר ממפות סימון השבילים (גם המעודכנות) לאחרונה משתמשבתוכנה לנדגייד של IGO המפות נראות מוזר , קיים סימון שבילים ולאט לאט מתרגל אליהן במיוחד כשאפשר לבחור תצוגת תצ"א. שווה בדיקה. אינני מכיר את שאר התוכנות.
[צטט]
צלי רשף
נרשם: 02/03/2004
רכב: טויוטה לנדקרוזר 80
תגובה 31   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום שבת,  19 פבואר  15:16

צוקר, מה הולך פה?
בשביל מה מי שיש לו טרופר צריך מערכת ניווט? הרי ממילא יכול לנסוע רק בשבילים.
היגיע זמן שתבינו שמנווטים רק עם מפה וה-GPS זה רק כדי להזדהות על המפה במקרה והתברברנו.
[צטט]
ronidoron
נרשם: 08/07/2006
רכב: איסוזו איפון
תגובה 32   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום שבת,  19 פבואר  20:16

באמת מה הולך פה
[צטט]
sos4u
תגובה 33   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום שבת,  19 פבואר  21:08

צלי רשף כתב:
צוקר, מה הולך פה?
בשביל מה מי שיש לו טרופר צריך מערכת ניווט? הרי ממילא יכול לנסוע רק בשבילים.
היגיע זמן שתבינו שמנווטים רק עם מפה וה-GPS זה רק כדי להזדהות על המפה במקרה והתברברנו.

עם כל הכבוד, לנסיון שלך, ולידע, מי קבע ??
פעם גם צילמו כולם עם מצלמות פילם, ופיתחו לבד, והיום ? כל צלם, חובבן ומקצוען מצלם ב"סרט" דיגיטלי...

כנ"ל בניווט, פעם [ ובצדק] ניווטו עם "מפות בלבד" , למה ? קודם כל מפני שזה מה שהיה, אח"כ כי ה GPS היה יקר, ומאוחר יותר כי התוכנה שהייתה, לא יכלה להתחרות במפות, והמחשבים לא היו אמינים.
כיום המצב שונה, GPS נמכר במחיר שווה לכל נפש, תוכנת ניווט, איכותית כולל מפות מדוייקות ועדכניות עולה פחות מ אלף ש"ח. [ פחות מעלות סט מפות סמ"ש...]
והכי חשוב, אמינות המחשבים, וה GPS עלתה. תוכנות הניווט , מאפשרות לנו לקבל נתונים בזמן אמת , אז למה לא לנצל את הטכנולוגיה ?
רק בגלל ש" פעם עשו ככה "?

דבר שני, בניגוד לנווט אנושי, טעויות הניווט של ה GPS כיום, זניחות ביחס לנדרש בניווט, הדרוש לטיול של שבת.
וזה מה שרובם המכריע של הגולשים פה עושים.

[צטט]
דידין
תגובה 34   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום ראשון,  20 פבואר  11:01

sos4u כתב:

.
כיום המצב שונה, GPS נמכר במחיר שווה לכל נפש, תוכנת ניווט, איכותית ......כולל מפות מדוייקות ועדכניות...... עולה פחות מ אלף ש"ח. [ פחות מעלות סט מפות סמ"ש...]

מסכים איתך בכול אבל ...
לצערי ,בכל התוכנות שנמכרות לנו,  מפת  הסמ"ש  היא לא עדכנית-(מפות לבנות -- בחלקן).
לטעמי רצוי לנווט  ע"ג מפת סמ"ש במכשיר GPS. הן בגלל הנסיעה  היכן שאפשר ע"ג שבילים מסומנים והן בגלל האינפורמציה הטבועה  בה.

לצערי,  הרבה נקודות עניין  המוטבעות במפות "עמוד ענן"- לא מדויקות מבחינת מיקום  (בגלל "רשלנות" אלה המקבעים אותם).
שלא לדבר ע"כ  שאין קשר  בין הכיתוב לבין מה שיש בפועל.
אני מתייחס לעמוד ענן  כפי שאני מתייחס  ל וויקיפדיה.

[צטט]
sos4u
תגובה 35   נוויגייד-מהדורה אחרונה 2011 יום ראשון,  20 פבואר  14:22

דידין כתב:

sos4u כתב:

.
כיום המצב שונה, GPS נמכר במחיר שווה לכל נפש, תוכנת ניווט, איכותית ......כולל מפות מדוייקות ועדכניות...... עולה פחות מ אלף ש"ח. [ פחות מעלות סט מפות סמ"ש...]

מסכים איתך בכול אבל ...
לצערי ,בכל התוכנות שנמכרות לנו,  מפת  הסמ"ש  היא לא עדכנית-(מפות לבנות -- בחלקן).
לטעמי רצוי לנווט  ע"ג מפת סמ"ש במכשיר GPS. הן בגלל הנסיעה  היכן שאפשר ע"ג שבילים מסומנים והן בגלל האינפורמציה הטבועה  בה.

לצערי,  הרבה נקודות עניין  המוטבעות במפות "עמוד ענן"- לא מדויקות מבחינת מיקום  (בגלל "רשלנות" אלה המקבעים אותם).
שלא לדבר ע"כ  שאין קשר  בין הכיתוב לבין מה שיש בפועל.
אני מתייחס לעמוד ענן  כפי שאני מתייחס  ל וויקיפדיה.

בשתי התוכנות שבהן אני משתמש, נוויגייד וTWONAV, יש מפות סמ"ש באותה רמה של חוסר עדכון, בדיוק כמו במפות הנייר. כך שאין יתרון במפת נייר, על מפה ממוחשבת.
בשתי התוכנות [ כל אחת באיכות אחרת ] יש מפות סמ"ש לרוב המכריע של ארץ ישראל, [ לפחות בחלקים שצריך כדי לטייל] .
לגבי אמינות ודיוק- כיוון שאני משתמש במפה כהמלצה לניווט בלבד, ונהנה מהחיפוש [ או מציאה ] של ההפתעות בשטח, לא מטריד אותי, אם מפה מדוייקת ב 100% או לא.
קח בחשבון גם שבמרווח טעות קטן, ה"נזק" הוא שולי.
ואני אסביר, כיוון שאנחנו מנווטים רכוב, על גבי רכבי 4X4, הצורך בניווט סיכה [ מדוייק] קטן. וברוב המקרים מיותר.  ובמקרה הכי גרוע, נסעת לראות באר, ולא מצאת אותה, או שמצאת אותה מרוחקת 500 מ' מהנקודה שהיתה אמורה להיות. אז מה ? ....

זה בסך הכל מגדיל את ההנאה שיש בטיולים ומתדלק את הסקרנות ...
[צטט]
[חזרה לפורום]              [הוסף תגובה]                                                                     דפים פעילים
חדשותחדשות
מחשבים ניידים, נייחים, מסכים, מדפסות למכירה
מצברי AC DELCO
רדיו סטאר
יום מכירות של רסטה 12/10 באולם התצוגה החדש בראשל"צ
כתבותכתבות
מכשירי קשר - מדריך ג'יפטריפ לתקשורת אלחוטית
רשימת חניוני-לילה לרכבי-שטח מחוץ לשמורות טבע
מבזקים טכנים
13/11/2013 | שטח טכני
מערכת הלוקרים בקאיה ספורטאז'
08/09/2012 | שטח טכני
גלריותגלריות
17/03/2014 | טיולים
Moss | 12/11/2013 | טיולים
מודעותמודעות
shayshani | 22/7
ihananel1 | 21/7
ihananel1 | 21/7
yanivcj | 19/7
niv | 16/7
Slomkoen | 16/7
ערן שני | 16/7
jenylis | 15/7
Slomkoen | 14/7
| רסטה | ראשי | צור קשר | מצברים | מסע מעולם אחר | חנות 4x4 | גתוס | בולסטר |

כל הזכויות על החומר המופיע באתר, לרבות יישום, קוד מחשב, קובץ גרפי, טקסט וכל חומר אחר הכלול בו, שמורות לג'יפ טריפ ײ²ֲ© 1999-2014.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן הנ"ל בלא קבלת הסכמתה של ג'יפ טריפ, בכתב ומראש.