JeepTrip.co.il | ג'יפ טריפ - אתר הבית של אנשי השטח

שלום: אורח
אתר הבית של אנשי השטח  jeeptrip.co.il  אתר השטח הישראלי הותיק ביותר          הצטרפו לתומכי האתר       מנהל 052-6485555 גדי   פרסום בג'יפטריפ: gady@jeeptrip.co.il  
כניסה לחבריםכניסה לחברים | חדש באתר? הרשם כאןהרשם כאן | למה כדאי להרשם?למה כדאי להרשם? | צור קשר 
כרגע צופים באתר זה 13 גולשים   רשימת החברים המחוברים כרגע באתר   רשימת כל החברים באתר 02/09/2014  יום שלישי
מחוץ לשטח
אנא קראו את כללי האתר והפורומים

TrooperTom
נרשם: 07/01/2009
רכב: איסוזו טרופר
רשיונות נשק לאנשים פרטיים, התחלת הסוף? 2012 יום שישי,  26 אוקטובר  09:27

חברים יקרים,

לצערי מתברר לאחרונה שממשלת
ישראל פועלת באופן מאד אינטנסיבי לבטל רישיונות אקדח שניתנו בעבר ע"פ
תבחינים שונים ואף את הרישיונות הבלתי מוגבלים מלפני 1996.

מסתבר שלאט לאט מעבירים את כולם, גם תבחין "אחר" לתבחין חדש יחסית, שנקרא "משמר"

לאחרונה
נודע כי גם מי שהיה "אחר", הועבר ל "משמר" ונתקל בקושי כאשר ביקש להחליף
כלי, גם מאותו קוטר, מסתבר שבתבחין משמר התחכמו הרשויות והצמידו את הרישיון
לכלי המסוים ולא לבעליו, כלומר הלך האקדח המסוים - הלך הרישיון.

בעקבות
כל ההשתלשלות נוסדה בפייסבוק קבוצה שמטרתה איגוד נושאי הנשק הפרטי תחת גג
של עמותה שתלחם למען נושאי הנשק הפרטי מול הרשויות, ובתמורה לדמי חבר תספק
גם הגנה משפטית פרטנית לחברים שיזדקקו לה.

עוד מידע ניתן למצוא בעמוד הפייסבוק "הזכות לשאת נשק" ובאתר "הסליק" למי שמכיר בכתובת הסליק

מאד
חשוב להצטרף ולתת את קולכם. בסוף הגזרה תגיע לכל אחד ואחד מאיתנו, ממשלות
ישראל מעדיפות שיהיה נשק רק בידי הפושעים והמחבלים אבל שום אמצעי הגנה ביד
אזרחים טובים שעלולים להיקלע לסכנת חיים. נקודה זו נוגעת במיוחד לאוכלוסיה
שלנו שנמצאת הרבה בשטח, באזורים נושקי יו"ש וכפרים עוינים.

כמו שנאמר... האקדח זה למצב בו המשטרה במרחק של דקות אבל האיום הוא מיידי.

JIPI
נרשם: 14/12/2004
רכב: סוזוקי סמוראי
תגובה 1   רשיונות נשק לאנשים פרטיים, התחלת הסוף? 2012 יום שבת,  27 אוקטובר  22:19

אכן אתה צודק.
גם אני קיבלתי לאחר שאני מחזיק נשק משנת  1975 .הודעה על חידוש רשיון עם תבחין משמר.
הם התחילו עם הרובים ,וממשיכים עם האקדחים.
[צטט]
mr_ber
נרשם: 06/10/2002
רכב: טויוטה פראדו
תגובה 2   רשיונות נשק לאנשים פרטיים, התחלת הסוף? 2012 יום שבת,  27 אוקטובר  22:53

לפני כשנה החלפתי נשק עם תבחין משמר ללא כל בעיה (אותו קוטר).
[צטט]
idan_ti
נרשם: 28/08/2005
רכב: גיפל'ס בנתיים
תגובה 3   רשיונות נשק לאנשים פרטיים, התחלת הסוף? 2012 יום ראשון,  28 אוקטובר  00:02

התבחין לא מעניין כל עוד מחדשים לך את הרשיון.

מה שיותר חשוב שלא משנים את הרשיון מנשיאה לאחזקה לדוגמא ולזה צריך לשים לב!
[צטט]
JIPI
תגובה 4   רשיונות נשק לאנשים פרטיים, התחלת הסוף? 2012 יום ראשון,  28 אוקטובר  14:27

עידן,
התבחין משנה אם אכן כפי שנכתב.אין לך אפשרות בעתיד
לקנות או להחליף את נשקך.זאת הגבלה די חמורה.
[צטט]
4x-hir דודי
נרשם: 02/11/2002
רכב: טויוטה לנד קרוזר
תגובה 5   רשיונות נשק לאנשים פרטיים, התחלת הסוף? 2012 יום ראשון,  28 אוקטובר  14:49

שקראתי על המגבלה בסליק קצת נילחצתי יש לי עוד חמישה חודשים עד החידוש (כרגע תבחין אחר)  אולי לרוץ מהר להחליף לפני החידוש
במחשבה שניה לא התכוונתי להחליף אקדח ואני לא רואה שום צורך להחליף בעתיד אז אם זה יגמר בזה ולא יהיה איזה גזרה יותר חמורה אז לי באופן אישי ממש לא מפריע
[צטט]
איש הצפון
נרשם: 27/10/2003
רכב: פאג'רו
תגובה 6   רשיונות נשק לאנשים פרטיים, התחלת הסוף? 2012 יום ראשון,  28 אוקטובר  15:39

למדינת ישראל יש עניין גלוי ומוצהר להוציא מהרחובות ומהבתים את כל כלי הנשק החוקיים (ולהשאיר ברחובות רק את כלי הנשק הלא חוקיים שעם בעליהם מן הסתם - יותר קשה להתמודד...).

אם המדינה היתה מכריזה על מבצע איסוף כלי הנשק שבידי הציבור תמורת פיצוי כספי לבעליהם (כפי שנעשה בבריטניה) - ניחא.

אבל הרבה יותר קל (וזול) למרר את חיי האזרח שומר החוק (כן. כי אם הוא לא היה שומר חוק - ממילא לא היה לו נשק) ולהביאו לידי מצב בו הוא נאלץ לוותר ללא תמורה על הקניין (כן. נשק בדיוק כמו הג'יפ שלנו הוא קניין שרכשנו במיטב כספינו).

ואגב טמטום של המדינה,

קבלו טמטום מאותו בית יוצר, והפעם נענה יחד על השאלה: "מי אנחנו רוצים שישמור על חיינו בכניסה לקניון?":

אתם יודעים למה לא תראו אף פעם חייל משוחרר יוצא יחידת חי"ר בכניסה לקניון? לא?

אולי, זה בגלל שאתם לא יודעים ההבדל בין מקצוע האבטחה ובין תדלוק מכוניות.

אז לידיעתכם: חייל משוחרר שיועסק כמתדלק יקבל ממדינת ישראל מענק "עבודה מועדפת" וחייל משוחרר שיועסק כמאבטח יקבל...

...נכון! אצבע משולשת.

למדינת ישראל אין עניין שבכניסה לחניון או הקניון יעמוד מי שרק עכשיו סיים שירות צבאי והמיומנות שלו מקסימאלית ולכן כבר שנים היא איננה מוכנה להכיר במקצוע זה כמקצוע מועדף לחיילים משוחררים. למה? ככה!
[צטט]
עתיד
נרשם: 22/05/2012 00:23:00
רכב: ספורטאז' נעול
תגובה 7   רשיונות נשק לאנשים פרטיים, התחלת הסוף? 2012 יום ראשון,  28 אוקטובר  16:03

דודי זה מפריע לך אתה לא מבין כמה !, השבתת נשק (תקלה שלא ניתנת לתיקון) והחלפת נשק (כי בא לך דגם אחר) מבחינת החוק היא זהה, מה שאומר שלמרות שלכאורה לא התכוונת להחליף אם תהיה לך תקלה משביתה ותאלץ להחליף אקדח אכלת אותה

[צטט]
4x-hir דודי
תגובה 8   רשיונות נשק לאנשים פרטיים, התחלת הסוף? 2012 יום ראשון,  28 אוקטובר  16:13

אני לא שמעתי על תקלה שלא ניתנת לתיקון צינה גוף קנה הכל אפשר להחליף אצל נשק תביא לרוט ברזל בנין עם מספר והוא ידאג שזה יירה
בקשר לדגמים יש לי סיזד 75 ישן ואני לא ראיתי עד היום משהו שיפיל אותי בטח לא הפלסטיקים שמוכרים היום גם אם יש סביבם הילה של שבכ/שייטת/סיאיאי אני מבסוט ממנו ובמידת הצורך יעשה עבודה כמו כל אקדח
[צטט]
עטלף 56
נרשם: 03/11/2007
רכב: פאגרו
תגובה 9   רשיונות נשק לאנשים פרטיים, התחלת הסוף? 2012 יום ראשון,  28 אוקטובר  17:45

איש הצפון כתב:

למדינת ישראל יש עניין גלוי ומוצהר להוציא מהרחובות ומהבתים את כל כלי הנשק החוקיים (ולהשאיר ברחובות רק את כלי הנשק הלא חוקיים שעם בעליהם מן הסתם - יותר קשה להתמודד...).

אם המדינה היתה מכריזה על מבצע איסוף כלי הנשק שבידי הציבור תמורת פיצוי כספי לבעליהם (כפי שנעשה בבריטניה) - ניחא.

אבל הרבה יותר קל (וזול) למרר את חיי האזרח שומר החוק (כן. כי אם הוא לא היה שומר חוק - ממילא לא היה לו נשק) ולהביאו לידי מצב בו הוא נאלץ לוותר ללא תמורה על הקניין (כן. נשק בדיוק כמו הג'יפ שלנו הוא קניין שרכשנו במיטב כספינו).

סע ל לאריזונה.. בוילה של בת דודה שלי.. בעלה מחזיק קלשניקוב, עוזי, ושני אקדחי קולט
יש להם בעיה עם מקסיקנים שפורצים לבתים, למכוניות כמו , הבני דודים שלנו.
אבל.. שם יורים בפורצים אם תופסים אותם בחצר. יורים בלי שאלות. אין משפטים ואין חקירות
דוגמת שי דרומי המסכן..

ואגב טמטום של המדינה,

קבלו טמטום מאותו בית יוצר, והפעם נענה יחד על השאלה: "מי אנחנו רוצים שישמור על חיינו בכניסה לקניון?":

אתם יודעים למה לא תראו אף פעם חייל משוחרר יוצא יחידת חי"ר בכניסה לקניון? לא?

אולי, זה בגלל שאתם לא יודעים ההבדל בין מקצוע האבטחה ובין תדלוק מכוניות.

אז לידיעתכם: חייל משוחרר שיועסק כמתדלק יקבל ממדינת ישראל מענק "עבודה מועדפת" וחייל משוחרר שיועסק כמאבטח יקבל...

...נכון! אצבע משולשת.

למדינת ישראל אין עניין שבכניסה לחניון או הקניון יעמוד מי שרק עכשיו סיים שירות צבאי והמיומנות שלו מקסימאלית ולכן כבר שנים היא איננה מוכנה להכיר במקצוע זה כמקצוע מועדף לחיילים משוחררים. למה? ככה!

[צטט]
ibinder
נרשם: 28/08/2003
רכב: לנדרובר דיפנדר
תגובה 10   רשיונות נשק לאנשים פרטיים, התחלת הסוף? 2012 יום ראשון,  28 אוקטובר  20:36

TrooperTom כתב:
והצמידו את הרישיון
לכלי המסוים ולא לבעליו, כלומר הלך האקדח המסוים - הלך הרישיון.
לא בטוח שאני מבין, מאז ומתמיד רישיון הנשק הוצמד לכלי הנשק ולא לבעלים.
בכל חידוש, או קניה של כלי אחר, העילה נבחנת מחדש.
אם עומד בתנאים, אם במידה והרישיון הוא "תבחין אחר" - מקבלים רישיון חדש בלי בעיות.

לפי מה שאני קורא באתר של משרד הפנים, תבחין משמר ניתן היום למי שמחזיק רישיון חוקי למעלה מ 10 שנים( כנראה גם אם לא עומד בקריטריונים אחרים אשר בגינם התקבל הרישיון לראשונה...) לדוגמא מגורים או עבודה בישוב "זכאי".

מעניין, יש לי חידוש בעוד 9 חודשים...

עידן
[צטט]
אבישון  
נרשם: 03/10/2002
רכב: קאיה ספורטאז'
תגובה 11   רשיונות נשק לאנשים פרטיים, התחלת הסוף? 2012 יום שני,  29 אוקטובר  17:11

ibinder כתב:
...לא בטוח שאני מבין, מאז ומתמיד רישיון הנשק הוצמד לכלי הנשק ולא לבעלים...

...תבחין משמר ניתן היום למי שמחזיק רישיון חוקי למעלה מ 10 שנים...

להצמדת הרשיון  :   הבנת נכון . כך היה וכך נשאר . רשיון הנשק הוא לנשק ספציפי , ממוספר .

לשם התבחין  :   גם זה נכון , אלא ש...
שינוי השם מהווה ככל הנראה איזשהו תרגיל במהלך המתמשך לשלילת כמה שיותר רשיונות .
בהתחלה היה "לפני 96"  ובג"צ אסר לשלול ,  אז שינו ל- "אחר" ובכך התגברו על הבעייה .
עכשיו שינו מ- "אחר"  ל- "משמר"  ,  ולך תדע מתי ומה תהיה התקנה הדרקונית הבאה...

כל הנושא מעוגן ב-"תקנות" ולא בחוק , מה שמאפשר לרשעוני "האגף לרישוי ופיקוח כלי ירייה"
לשנותן לחומרה כרצונם השכם והערב בלי "בלבול המח" של שרים ו/או ח"כים למיניהם...
(האגף עבר ממשרד הפנים למשרד לבטחון פנים - אבל למעט הכותרת בנייר המכתבים
למעשה לא השתנה בו דבר :  נשארו אותם אנשים ואותה התעמרות של "עבד כי ימלוך"...)

[צטט]
4x-hir דודי
תגובה 12   רשיונות נשק לאנשים פרטיים, התחלת הסוף? 2012 יום שני,  29 אוקטובר  19:23

השאלה היא אם התרגיל החדש עומד במבחן בגצ
[צטט]
אבישון  
נרשם: 03/10/2002
רכב: קאיה ספורטאז'
תגובה 13   רשיונות נשק לאנשים פרטיים, התחלת הסוף? 2012 יום שלישי,  30 אוקטובר  09:22

4x-hir דודי כתב:
...מבחן בגצ...

כדי לייצר מצב של "מבחן בג"צ" צריך התארגנות+כסף , ולא נראה לי שנפגעי האגף בשלים לכך...
בינתיים כולם -אלו שנפגעו ואלו שייפגעו- "מוציאים קיטור" ברשת , וכנראה שעל זה בונים הרשעים...

המימשל (השר האחראי , האגף והנהלתו ) מצפצף עלינו , ואפילו אינו טורח להשיב על מכתבים... 

התקשורת , שאמורה להיות "כלב השמירה" של הציבור אל מול המימשל , כמעט ולא עוסקת בנושא ,
וכשהיא כבר כן -  אז ברוב המקרים היא מוטה דווקא נגדנו  ,  בדומה למגמת ה-"אנטי ג'יפים"...

בשורה התחתונה  :  המצב בטטה...

נרשם: 16/05/2002
רכב: לנדרובר דיפנדר 90
תגובה 14   רשיונות נשק לאנשים פרטיים, התחלת הסוף? 2012 יום שלישי,  30 אוקטובר  09:55

אין ואקום

ממש כמו "במגזר"

יתפתח שוק שחור ופורח

כי כל אחד יעדיף להסתכן בלשבת מאשר לשכב.................................
[צטט]
idan_ti
תגובה 15   רשיונות נשק לאנשים פרטיים, התחלת הסוף? 2012 יום שלישי,  30 אוקטובר  10:02

לדעתי אתם עושים הר מעכבר.

להבנתי (ואלי אני טועה) משמר  הוא מי שיש לו רשיון אקדח ב10 שנים אחרונות.
מי שהיה לו תבחין מלפני 1996 לא נוגעים בו.

עכשיו , בו נהייה עניינים, אם אתה לא איש כוחות הביטחון, נהג ציבורי, יהלומן, גר בקו התפר ובישובים הקרובים לגבול למה אתה צריך נשק?

אתה גר בישוב כפרי שיש בו מכת גניבות? תצטרף למתנדבי מג"ב , הרבה יותר פרואקטיבי (וגם אחרי תקופה מסוימת מקנה זכות לרשיון נשק בכפוף לתקנות והנהלים של המשטרה)

המטרה היא לצמצם רשיונות למי שלא באמת צריך , ולא חסרים כאלו. (יש לא מעט אנשים שיש להם נשק והוא נעול להם בבית ומתאמנים עליו רק בחידוש רשיון).

בשביל לסבר את האוזן , כדי להגיע לרמה מינימלית של מיומנות בנשק צריך להתאמן לפחות פעם בחודש 50 כדור וזה לא הרבה בכלל.

מיומנות טובה זה אימון שבועי (רטוב ויבש) ..

הכוונה שלי שרוב האנשים נטולי מיומנות שימוש בנשק שלהם וזה יותר מסוכן מהפורץ הממוצע שיברח ב98% מהמקרים אם מישהו יתעורר בבית
[צטט]
איש הצפון
נרשם: 27/10/2003
רכב: פאג'רו
תגובה 16   רשיונות נשק לאנשים פרטיים, התחלת הסוף? 2012 יום שלישי,  30 אוקטובר  10:50

idan_ti כתב:

למה? למה אתה צריך לכתוב בכזה ביטחון דבר שאתה לא מבין בו? הרי כל העניין הוא שאנשים כאלו לא יכולים להחליף את הנשק שלהם - אפילו אם הוא לא בטיחותי. הנוהל החדש קובע: או שאתה נשאר עם הנשק שלך (גם אם הוא תופי בקליבר שאינו מיובא כבר 3 עשורים ושכבר כמעט ולא נשארה עבורו תחמושת בישראל. או שתזרוק את הנשק שלך למשטרה / לחנות נשק ותוותר עליו.

הרי אם היו אומרים לך שמשרד הרישוי החליט שאתה חייב להישאר עם הג'יפ שלך ואסור לך להחליפו לחדש בטיחותי יותר - היית צורח ברחובות. אבל כשמדובר בבעיה של חבריך - אתה מטיף להם מוסר ועוד טועה בהבנת העניין.

עכשיו , בו נהייה עניינים, אם אתה לא איש כוחות הביטחון, נהג ציבורי, יהלומן, גר בקו התפר ובישובים הקרובים לגבול למה אתה צריך נשק?

אולי כי אנחנו חיים במדינה מוקפת אוייבים ומוכת פשע? אולי כי לסחוב אקדח שמשקלו 700 גרם על החגורה - קל יותר מלסחוב שוטר במשקל 85 ק"ג על הגב? אולי כי לאזרח ישר, הגון, בוגר צבא, בעל אוריינטציה ביטחונית מותר לרצות להיות הבעלים של אמצעי להגנה על משפחתו?

אתה גר בישוב כפרי שיש בו מכת גניבות? תצטרף למתנדבי מג"ב , הרבה יותר פרואקטיבי (וגם אחרי תקופה מסוימת מקנה זכות לרשיון נשק בכפוף לתקנות והנהלים של המשטרה)

שוב חטא היוהרה וההטעייה מתוך בורות. תבחין "מתנדב משא"ז" כבר איננו קיים. התנדבות למג"ב? מבורכת וחשובה מאין כמוה! אך מדוע מתנדב שהוכשר לכך, לא יכול לזכות למעט אמון מצד אלו שנותנים לו רוס"ר בזמן המשמרת? מה. כשהוא לא במשמרת הוא לא יכול להיתקל במחבל חמוש?

המטרה היא לצמצם רשיונות למי שלא באמת צריך , ולא חסרים כאלו. (יש לא מעט אנשים שיש להם נשק והוא נעול להם בבית ומתאמנים עליו רק בחידוש רשיון).

אין ספק שנשק צריך להיות רק אצל מי שכשיר לשאתו, מוכן להתאמן כל אימת שיידרש ומוכן להקפיד על כל דרישות האחסנה והאחזקה. אבל מכאן ועד לאסור על סמ"פ בצנחנים או על מדריך לוט"ר בני 25 לשאת אקדח - רק בגלל שבחרו לגור בתל אביב, עכו או.... כן. או קרית שמונה (שלא נחשבת לישוב ספר לצרכי רשיון נשק) - זה טימטום צרוף וטהור.

בשביל לסבר את האוזן , כדי להגיע לרמה מינימלית של מיומנות בנשק צריך להתאמן לפחות פעם בחודש 50 כדור וזה לא הרבה בכלל.

הכוונה שלי שרוב האנשים נטולי מיומנות שימוש בנשק שלהם וזה יותר מסוכן מהפורץ הממוצע שיברח ב98% מהמקרים אם מישהו יתעורר בבית

איך השיבה הגאון מווילנה, הלוחמת הראשית נגד נשק פרטי - העיתונאית בילי מוסקונה לרמן כשנשאלה מה יש לה להגיד על כך שאולי החקלאי שנרצח על ידי פורץ בשבוע שעבר היה חי היום אם היה בידיו נשק?
תשובתה היתה: "זה מחיר שני מוכנה לשלם".
וכל המוסיף - גורע

[צטט]
idan_ti
תגובה 17   רשיונות נשק לאנשים פרטיים, התחלת הסוף? 2012 יום שלישי,  30 אוקטובר  11:33

איש הצפון כתב:
idan_ti כתב:

למה? למה אתה צריך לכתוב בכזה ביטחון דבר שאתה לא מבין בו? הרי כל העניין הוא שאנשים כאלו לא יכולים להחליף את הנשק שלהם - אפילו אם הוא לא בטיחותי. הנוהל החדש קובע: או שאתה נשאר עם הנשק שלך (גם אם הוא תופי בקליבר שאינו מיובא כבר 3 עשורים ושכבר כמעט ולא נשארה עבורו תחמושת בישראל. או שתזרוק את הנשק שלך למשטרה / לחנות נשק ותוותר עליו.

הרי אם היו אומרים לך שמשרד הרישוי החליט שאתה חייב להישאר עם הג'יפ שלך ואסור לך להחליפו לחדש בטיחותי יותר - היית צורח ברחובות. אבל כשמדובר בבעיה של חבריך - אתה מטיף להם מוסר ועוד טועה בהבנת העניין.

אולי כי אנחנו חיים במדינה מוקפת אוייבים ומוכת פשע? אולי כי לסחוב אקדח שמשקלו 700 גרם על החגורה - קל יותר מלסחוב שוטר במשקל 85 ק"ג על הגב? אולי כי לאזרח ישר, הגון, בוגר צבא, בעל אוריינטציה ביטחונית מותר לרצות להיות הבעלים של אמצעי להגנה על משפחתו?

שוב חטא היוהרה וההטעייה מתוך בורות. תבחין "מתנדב משא"ז" כבר איננו קיים. התנדבות למג"ב? מבורכת וחשובה מאין כמוה! אך מדוע מתנדב שהוכשר לכך, לא יכול לזכות למעט אמון מצד אלו שנותנים לו רוס"ר בזמן המשמרת? מה. כשהוא לא במשמרת הוא לא יכול להיתקל במחבל חמוש?

אין ספק שנשק צריך להיות רק אצל מי שכשיר לשאתו, מוכן להתאמן כל אימת שיידרש ומוכן להקפיד על כל דרישות האחסנה והאחזקה. אבל מכאן ועד לאסור על סמ"פ בצנחנים או על מדריך לוט"ר בני 25 לשאת אקדח - רק בגלל שבחרו לגור בתל אביב, עכו או.... כן. או קרית שמונה (שלא נחשבת לישוב ספר לצרכי רשיון נשק) - זה טימטום צרוף וטהור.

איך השיבה הגאון מווילנה, הלוחמת הראשית נגד נשק פרטי - העיתונאית בילי מוסקונה לרמן כשנשאלה מה יש לה להגיד על כך שאולי החקלאי שנרצח על ידי פורץ בשבוע שעבר היה חי היום אם היה בידיו נשק?

תשובתה היתה: "זה מחיר שני מוכנה לשלם".

וכל המוסיף - גורע

בוא שלא נתבלבל, אני לא אומר שלא צריכים להיות רשיונות. אני אומר שהקריטריונים ורמת האימון הנדרשת צריכים להיות גבוהים יותר. מצד שני, לאלו טוענים שהאלימות גוברת, שהביטחון מעורער וכו' - נכון, אבל לשבת על הגדר זו לא הדרך. לתרום 8 שעות חודשיות בהתנדבות לדעתי זה יפה וזה ערך שלא קיים בהרבה מקומות בעולם...

לגבי בילי מוסקונה - לא ברור לי איך הגדרת אותה עיתונאית אבל  זו כבר סאגה אחרת..
[צטט]
JIPI
תגובה 18   רשיונות נשק לאנשים פרטיים, התחלת הסוף? 2012 יום שלישי,  30 אוקטובר  14:58

עידן.
אספר לך מקרה אישי שהיה לי לפני כ 3 פסחים,הובלתי טיול בנחל קנה מזרח.התחברנו  לואדי אבו עמר.ורצינו לצאת לכביש.
התברברנו ליד הכפר קרוות בני חסן.צפונית לישוב ברקן.ותוך כדי תנועה נזרקו עלינו אבנים אשר פגעו בגיפ של אמיר פטרול ז"ל.
בלית ברירה הייתי צריך להפעיל נשק ולירות באוויר .תאר לך שלא היה נשק עימנו.יתכן וכל החבורה היו נפצעים ו/או יותר חמור מכך.
יש רשיון נשק מעל 37 שנה..ואני נושא אותו עלי כל הזמן.
[צטט]
JIPI
תגובה 19   רשיונות נשק לאנשים פרטיים, התחלת הסוף? 2012 יום שלישי,  30 אוקטובר  15:00

חוזר על השורה האחרונה.
יש לי רשיון נשק  37 שנה.ואני נושא את נשקי עלי כל הזמן.
[צטט]
idan_ti
תגובה 20   רשיונות נשק לאנשים פרטיים, התחלת הסוף? 2012 יום שלישי,  30 אוקטובר  15:42

צריך משהו שהוא קרטריון מדיד. זה שעשית טיול ליד כפרים ערביים לא עילה לרשיון נשק.

יותר מזה, אל תתבלבל אם כתוצאה מהירי שלך היה נפגע איזה בן דוד, היו עושים עליך עליהום והיית מאבד את הרשיון במקרה הטוב ובמקרה הרע היה נפתח נגדך הליך פלילי (ושוב אני לא אומר שזה צודק אני מציג מה יקרה במדינה שלנו)

יתרה, לך אולי יש נסיון ושיקול דעת וכו' אבל זה לא תבחין שאפשר לבדוק.

אחרת, כל אחד שיעיד על עצמו שמטייל ליד כפרים ערביים והוא בר דעת יקבל רשיון?

חייבים להיות קריטריונים וחייבים להיות נוקשים . 
לצורך העניין אם יש לך 37 שנים רשיון לנשיאת נשק ואין לך ארועים חריגים איתו - אולי זה תבחין ראוי.

[צטט]
oren13
נרשם: 25/04/2004
רכב: לנדרובר דיפנדר
תגובה 21   רשיונות נשק לאנשים פרטיים, התחלת הסוף? 2012 יום שלישי,  30 אוקטובר  20:45

אני חושב שכול אדם אגון וישר ללא רמת סיכון רשאי לרכוש אקדח לשמור על רכושו ובני ביתו.

סיפור מלפני מספר חודשים אקטואלי לאתר.

חזרני מטיול באזור ירושלים על כביש 1 באזור שמשתלב כביש 6

אחד הרכבים ניתקע עם מיסב משעבת מים מפורק

נהג הרכב נשאר ברכב לשמור וכול הנוסעים עברו לרכבים אחרים בדרך הביתה

בזמן שאני נסעתי להביא מיסב חלופי עצר רכב עם שני בני דודים ו"הסביר" לנהג שאו צריך גרר.

הבני דודים הזמינו בן דוד נוסף עם גרר למרות הנחישות של הנהג שלא צריך

עד שנהג נאלץ להראות להם את הקדח! זה הספיק לריצה מהירה על הרכב שלהם או לא שלהם וביטל הגרר

זה לא בקו התפר ולא באזור סיכון זה כביש 1 במרכז הארץ

[צטט]
MIKI70
נרשם: 04/11/2012 16:07:00
רכב: L.C
תגובה 22   רשיונות נשק לאנשים פרטיים, התחלת הסוף? 2012 יום שלישי,  13 נובמבר  23:00

חידשתי רשיונות לפני שבועיים ולא הועלתה שום דרישה לשינוי הסטטוס או התבחין, או לגריעת רישיון כלשהו. טפו, טפו..
יש לי כיום שני רשיונות, כאשר ברוב סכלותי מכרתי לפני שנים כלי נוסף שהיה לי ולא השכלתי לרכוש באותו מעמד אקדח נוסף בכדי לשמר את הרישיון השלישי. (לא שיש לי מה לעשות עם שלושה, אבל תמיד למדנו שצריך יתירות וספירים...)
על כל פנים, כאשר אני במטווחים ורואה את כאלו שמגיעים לחידוש, לעיתים אני חושב לעצמי שאולי חלק מהאקדחים צריך להוציא מידי אנשים לא מיומנים.
ראיתי אחד שהגיע עם קופסת מתכת נעולה, מעין "קופה קטנה" שיש במשרדים. הבחור (בשנות ה-60 לחייו) ביקש מבעל המטווח לעזור לו לפתוח את התיבה, כי אין לו מושג היכן המפתח, ועוד התלונן אח'כ שקדחו לו לתוך המנעול של השקל וחצי.
אחד אחר הגיע עם נשק ללא מחסניות, כי הפריד אותן מהנשק בבית מחשש הילדים. הוא פשוט לא זכר שבתוך כל שקיות הניילון יש רק גוף ללא מחסניות.
שלא אובן לא נכון. אצלנו, גם לאמא וגם לאבא שלי יש אקדחים מזה עשרות שנים, אבל כאשר אני רואה את המיומנות שלהם בנשק בעת חידושי הרשיון, בא לי להתקשר לפקיד הרישוי "שיוריד אותם מהכביש", על אף "העוולה האזרחית" שלכאורה מגולמת בכך.
אם רוצים ללכת עם ולהרגיש בלי (או ההיפך), צריך לדעתי להפוך את מרבית האקדחים לבעלי תבחין של החזקה בנכס הרשום בלבד של בעל הרישיון. זירת הנזק תוגבל ותוכל בשטח נתון, ולא ששם לא יכולים להתרחש מחדלים ואסונות.

[צטט]
רפושי
נרשם: 11/03/2005
רכב: פג'רו
תגובה 23   רשיונות נשק לאנשים פרטיים, התחלת הסוף? 2012 יום רביעי,  14 נובמבר  07:56

לעידן
יש לי רשיון נשק משנת 1990 וגם לי שינו את התבחין ל"משמר"
כך הטענה שלא נוגעים ברשיונות לפני 1996 היא שגויה
[צטט]
idan_ti
תגובה 24   רשיונות נשק לאנשים פרטיים, התחלת הסוף? 2012 יום רביעי,  14 נובמבר  10:42

רפושי כתב:
לעידן

יש לי רשיון נשק משנת 1990 וגם לי שינו את התבחין ל"משמר"

כך הטענה שלא נוגעים ברשיונות לפני 1996 היא שגויה
מה זה משנה איך קוראים לו? אחר, משמר, מחמצן? או משה?

לקחו לך את הרשיון? שינו את יעוד הכלי מנשיאה לאחזקה?

כל עוד הרשיון אצלך והוא לא שינה סטטוס מנשיאה לדבר אחר לדעתי זו מהומה על מאומה.
[צטט]
TrooperTom
תגובה 25   רשיונות נשק לאנשים פרטיים, התחלת הסוף? 2012 יום שישי,  16 נובמבר  11:05

חברים יקרים,

עדכון חשוב !!!!!!!

אמש התקיימה פגישה של בעלי נשק פרטי, פגישה שאורגנה בעיקר ע"י חברים בפורום [URL=www.haslik.co.il]הסליק למי שמכיר, [/URL] וגם למי שלא מכיר ונושא הנשק מעניין אותו...

בפגישה נכחו כ40 איש מרחבי הארץ והתבררו העובדות הבאות.

המשרד לבטחון פנים שואף ל 0 נשקים בישי הציבור !!!!!

מעתה לא קיים תבחין "אחר"... התבחין יוחלף בחידוש הבא לתבחין שנקרא "משמר", תבחין זה חלול וחסר משמעות ! ע"פ הסבר משפטי שקיבלנו מתברר כי בתבחין "אחר" הרישיון הוא לנושא הנשק ואילו בתבחין "משמר" הרישיון הוא לכלי, כלומר.... אבד, נשבר, נשלל מנהלתית וכו' לא יוכל בעל הנשק לקנות/להחליף או לקבל בחזרה !! הלך הנשק - הלך הרישיון.

למצב החדש יש השלכות רבות - החמורה מביניהם היא שיש חשש יותר מסביר שאנשים ימשיכו להחזיק ברשותם כלים פגומים ולא בטוחים מחשש לאבד את הכלי והרישיון. מלבד זאת המדינה בעצם מייצרת מצב בו רק לפושעים ופורעי חוק יהיה נשק ולנו, האזרחים הטובים וראויים לא תהיה שום הגנה מפני איש.

לנו במיוחד חשוב נשק, אנחנו מטיילים באזורים שוממים, לפעמים קרוב לישובים עוינים, מדבר יהודה והערבה יכולים להיות גם כן לא נעימים בלי נשק חם, אנחנו אוכלוסיה פגיעה יחסית ולקיחת נשק מאיתנו בעייתית כפליים.

ישוב זכאי - מעבר לעובדה שמדינת ישראל מסתירה את הרשימה, גם היא תצומצם מאד בשנים הקרובות, בקיצור, חיינו יהפכו להפקר עוד יותר מבעבר.

אבל... יש קרן אור.... הפגישה אמש הולידה כוונה להקים עמותה, גוף ציבורי שיאגד את בעלי העניין, קיבלנו אפילו התחייבות לעזרה כלכלית ממטווח אחד, גוף שיתמודד מול הרשויות והתקשורת בצורה מסודרת.

בקרוב תוקם העמותה ואז ניתן את כל פרטי ההצטרפות, זיכרו, כוחנו יהיה רק במספרנו, ככל שנצרף יותר חברים יגדל כוחנו ונוכל אולי לשנות את הגזרות.

בברכת שבת שלווה ושקטה לכולנו. 
[צטט]
idan_ti
תגובה 26   רשיונות נשק לאנשים פרטיים, התחלת הסוף? 2012 יום שישי,  16 נובמבר  13:00

אותי מעניין מאיפה המידע .
צר לי מידע שנזרק ככה לחלל האוויר מבחינתי לא תקף ולא נכון.
[צטט]
idan_ti
תגובה 27   רשיונות נשק לאנשים פרטיים, התחלת הסוף? 2012 יום שישי,  16 נובמבר  13:06

idan_ti כתב:
תבחין משמר באופן רשמי הינו:

תבחין משמר מי שמחזיק כדין ברישיון תקף לאקדח, 
רובה אויר או אקדח אויר, במשך 10 שנים 
או יותר ברצף.
או:
מי שמחזיק כדין ברישיון תקף לרובה צייד 
)כדוריות( , רובה זעיר או רובה צבאי, 
במשך 15 שנים או יותר ברצף.

התבחין מתייחס לרשיון ולא לכלי!!
[צטט]
TrooperTom
תגובה 28   רשיונות נשק לאנשים פרטיים, התחלת הסוף? 2012 יום שישי,  16 נובמבר  17:45

idan_ti כתב:

idan_ti כתב:
תבחין משמר באופן רשמי הינו:

תבחין משמר מי שמחזיק כדין ברישיון תקף לאקדח, 
רובה אויר או אקדח אויר, במשך 10 שנים 
או יותר ברצף.
או:
מי שמחזיק כדין ברישיון תקף לרובה צייד 
)כדוריות( , רובה זעיר או רובה צבאי, 
במשך 15 שנים או יותר ברצף.

התבחין מתייחס לרשיון ולא לכלי!!
לעידן וכל מי שלא הבין...

עידן, מסיבותיו עימו בוחר לצטט רק חלק מן הדברים.  הציטוט המלא של החוזר האחרון ממשרד לבט"פ מובא להלן:

* הריני להביא לידיעתם כי החל מהיום לא תתאפשר החלפת כלי ירייה לאדם פרטי המחזיק בכלי ירייה בתבחין " משמר " .
*
תבחין "משמר" –הינו תבחין ייחודי המאפשר למי שמחזיק בכלי ירייה מסוג
אקדח/רובה אויר יותר מ 10 שנים ורובה צייד/צבאי/זעיר יותר מ 15 שנים המשך
החזקתו של הכלי הספציפי כחוק וברישיון.
* יצוין כי החלפת כלי ירייה תתאפשר רק למי שיענה לאחד מהתבחינים המפורסמים ושאושרו ע"י השר לביטחון הפנים.
* משאבד או התקלקל הנשק וכד' אזי התבחין מתבטל משום שהנשק עליו חל תבחין משמר אינו רלוונטי לגביו .

בברכה
פרח קוצרו
ממונה כלי ירייה
מחוז תל אביב. ״

ההסבר המשפטי הוא כדלהלן:  הציטוט שהובא הינו פרשנות לתבחין 15 - תבחין משמר. כפי שניתן להבחין, רוב
התבחינים מאפשרים לשאת "אקדח אחד בלבד ועוד 50 כדורים". דהיינו, אין מניעה
להחליף את האקדח באקדח אחר, שכמובן עונה גם הוא להגדרה של "אקדח". ואילו
לפי התבחין המשמר, הוא חל לגבי "כלי היריה המצוי והמוחזק כדין ביד
המבקש". דהיינו, אך ורק לכלי הספציפי שבידי המבקש. ישנה משמעות להבדל. בכך
תימנע טענה בדבר פגיעה בקיניינו של המבקש, שכן כל עוד הכלי בידו הוא לא
יילקח ממנו.

לצערנו הרב הפקידות הגבוהה במב"פ ממשיכה במדיניות הקיצוץ בכל דרך נכלולית אפשרית. הקלות שבה פקידים שאינם נבחרי ציבור ולא חייבים דין וחשבון לאף אחד חוץ מהשר (שמעדיף לא להתערב בנושא שנוי במחלוקת) מחליטים החלטות על בסיס נתונים עלומים, נתלים בחוק משנת 1949 ותקנות חרום מנדטוריות,  וכפי שאמר ה"צדיק" הדמוקרטי תומס ג'פרסון 

A government afraid of its citizens is a Democracy. Citizens afraid of government is tyranny!”

תחליטו אתם במה אתם מעדיפים לחיות.

[צטט]
[חזרה לפורום]              [הוסף תגובה]                                                                     דפים פעילים
חדשותחדשות
מחשבים ניידים, נייחים, מסכים, מדפסות למכירה
מצברי AC DELCO
רדיו סטאר
יום מכירות של רסטה 12/10 באולם התצוגה החדש בראשל"צ
כתבותכתבות
מכשירי קשר - מדריך ג'יפטריפ לתקשורת אלחוטית
רשימת חניוני-לילה לרכבי-שטח מחוץ לשמורות טבע
מבזקים טכנים
13/11/2013 | שטח טכני
מערכת הלוקרים בקאיה ספורטאז'
08/09/2012 | שטח טכני
גלריותגלריות
Moss | 12/11/2013 | טיולים
מודעותמודעות
avnerl | 2/9
zivprado | 31/8
ווגון | 30/8
ronen07 | 29/8
nimiz | 29/8
gily2k | 28/8
חיפאי25 | 28/8
ronen07 | 26/8
ronen07 | 26/8
| רסטה | ראשי | צור קשר | מצברים | מסע מעולם אחר | חנות 4x4 | גתוס | בולסטר |

כל הזכויות על החומר המופיע באתר, לרבות יישום, קוד מחשב, קובץ גרפי, טקסט וכל חומר אחר הכלול בו, שמורות לג'יפ טריפ ײ²ֲ© 1999-2014.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן הנ"ל בלא קבלת הסכמתה של ג'יפ טריפ, בכתב ומראש.