JeepTrip.co.il | ג'יפ טריפ - אתר הבית של אנשי השטח

שלום: אורח
אתר הבית של אנשי השטח  jeeptrip.co.il  אתר השטח הישראלי הותיק ביותר          הצטרפו לתומכי האתר       מנהל 052-6485555 גדי   פרסום בג'יפטריפ: gady@jeeptrip.co.il  
כניסה לחבריםכניסה לחברים | חדש באתר? הרשם כאןהרשם כאן | למה כדאי להרשם?למה כדאי להרשם? | צור קשר 
כרגע צופים באתר זה 30 גולשים   רשימת החברים המחוברים כרגע באתר   רשימת כל החברים באתר 23/02/2018  יום שישי
מחוץ לשטח
אנא קראו את כללי האתר והפורומים

rweinst
נרשם: 04/04/2004
רכב: סוזוקי גראנד ויטארה
שעון חשמל ביחידת דיור-האם זה חוקי 2011 יום שלישי,  11 ינואר  23:07

היי
חברתי גרה ביחידת דיור שמחוברת לוילה.
בעל הדירה החליט שהיא משלמת פחות מידיי חשמל ורוצה לחבר בעצמו שעון חשמל.
האם זה חוקי?
אייך אפשר לדעת אם בכלל הוא מחבר שעון מדוייק ?
DANI1
נרשם: 02/04/2004
רכב: טויוטא פרדו ארוך
תגובה 1   שעון חשמל ביחידת דיור-האם זה חוקי 2011 יום רביעי,  12 ינואר  06:36

בוקר טוב
יש הרבה סוגיות לעניין הזה.
גם אני משכיר את יחידת הדיור שלי ,ושמתי מונה משני לחשמל ,אחת לחודשיים אני קורא את המונה ומחייב את הדייר שלי לפי מחיר הפעימה
יש עוד בעיה שאנשי חברת החשמל לא קוראים את המונה הראשי כל חודשיים,ואז מקבלים הערכה והמחיר לא מתאים למה שמשתמשים.ופתאום מגיע מחיר מאד גבוה .
אחת פתרונות לסוגיה זו ,לבקש להתקשר לחברת בחשמל כל 1 לחודש אחת לחודשיים ולתת את מס הפעימה במונה הראשי ,וכך מקבלים חיוב מדוייק זה בדוק.לגבי החוקיות זה אסור מפני שהחוזה של החשמל עם כעל הדירה
כדאי לבקש מבעל הדירה שהמונה יהיה ביחידה ,
מה נכתב בחוזה השכירות בניהם?
בשיטה זו אני משכיר את 3 הדירות שלי בשיטה זו כבר הרבה שנים
ויש שקט.
DANI 1
[צטט]
גדי צוקר  
נרשם: 12/07/2000
רכב: דיסקו, הבהמה, ואנדורה, וגוניר
תגובה 2   שעון חשמל ביחידת דיור-האם זה חוקי 2011 יום רביעי,  12 ינואר  09:58

מותר לך להרכיב כל מכשיר חשמלי שעומד בתקן ובכלל זה גם מותר שעון חשמל ובתנאי שהעבודה תעשה על ידי חשמלאי מוסמך.
אסור לך למכור חשמל או לחבר מתקן חשמלי שלא עבר ביקורת חברת חשמל.
אם החלטת להתקין שעון חשמל בכל חדר בבית כדי לראות כמה כל ילד צורך חשמל זה חוקי. 
אם בנית יחידת דיור בחצר ואתה מספק חשמל למתקן שלא נבדק זה לא חוקי. 
ניתן לבדוק ולכייל כל שעון חשמל גם פרטי וגם של חברת חשמל (זה נעשה על ידם) על מנת שיתן נתונים מדוייקים וניתן להתקשר לחברת חשמל ולהקריא להם את קריאת המונה כדי לקבל חשבון מדוייק ולא הערכה.

נרשם: 25/05/2003
רכב: מגנום (חרא אוטו)
תגובה 3   שעון חשמל ביחידת דיור-האם זה חוקי 2011 יום שישי,  14 ינואר  18:30

אני מציע שתגיד לדייר שלך שלא  יכנס לזה אלה אם באמת החשבונות מוגזמים ולא פרופוציונלים והסיבה מאוד פשוטה.
אם יטען הנ"ל שהחשבון שהגשת לו גבוה מידי וכי לטענתו המונה (שעון) מזייף, תוכל לטעון מנגד כי "באמת המונה מזייף" אבל כלפי מטה !! וכי מגיע לך סכום גבוה יותר !!
לא יקבל את עמדתך שיביא חשמלאי בודק (על חשבונו) שיוודא שהמונה מדוייק.

הערה זו באה מניסיון אישי לאחר שהתקנתי מונה לצרכן גדול באמצעות משנה זרם, היה וויכוח על גובה הסכום שדרשתי, טענתי את מה שכתבתי למעלה ובאמת האיש הביא שתי מהנדסים שאישרו שהמונים תקינים והותקנו בהתאם לתקן. כעת הוא כועס ומשלם.

לגבי חוקיות העניין, מותר להתקין מונה חשמל לכל צרכן שתרצה ובתנאי כי ההתקנה תבוצע ע"י איש מקצוע שהוסמך לכך, קרי חשמלאי מוסמך (בהתאם לגובה הזרם).

ואכן מפקחי ח"ח בודקים את המונים אולי 6-7 פעמים בשנה, כל השאר מתבצע ע"י הערכה, אבל אותך זה לא אמור לעניין, קיבלת דף חשבון, למעלה מצויין כמה שילמת עבור 1 קווט"ש בתעריף הביתי (פרטי), קרא את פעימת המונה של הדייר שלך והפחת מהמספר שהופיע את המס' שהופיע בחודש שעבר וכך תקבל את הצריכה הספציפית של אותו החודש (ולא תחייב אותו פעמיים, ושלוש, וארבע וכו'), תכפיל בסכום של ה-1 קוו"טש והינה לך סכום הצריכה שהדייר שלך צרך.
[צטט]
בומי
נרשם: 06/10/2006
רכב: טויוטה
תגובה 4   שעון חשמל ביחידת דיור-האם זה חוקי 2011 יום שבת,  15 ינואר  01:00

הלו שכחת את שמוליק מיבנה   מה קרה הסנדלךר הולך יחף זהו הגיל??????????????
[צטט]
maatom
נרשם: 09/04/2004
רכב: בתהליכי חיפוש
תגובה 5   שעון חשמל ביחידת דיור-האם זה חוקי 2011 יום שבת,  15 ינואר  10:14

נוסח השאלה יוצר מלכודת למשיב.
זה לא חוקי אבל זה מקובל.
האם זה חוקי להשכיר יחידת דיור?
לעתים קרובות לא!!!
[צטט]
DANI1
תגובה 6   שעון חשמל ביחידת דיור-האם זה חוקי 2011 יום שבת,  15 ינואר  10:28

שבת שלום
כל סוגיית האם מותר להשכיר יחידת דיור מותרת או לא.
כל עוד שאתה המשכיר משלם בזמן את המים ,החשמל,והמיסים ,
אף אחת מהרשויות לא יבוא בטענות ,מי שמרוויח מזה הם הגופים הגדולים
העיריה-עוד הכנסה ממים/וביוב שמשתמשים ומשלמים עבור חריגה,
עוד הכנסה לעסקים שיש יותר תושבים בעיר.
חברת החשמל -עוד הכנסה מתשלום נוסף לחברת החשמל.
אז מה רע לכולם ,כולם מרווחים ושותקים .
מה היה בתל אביב ,פיצולי הדירות זה עניין של הרבה שנים,שהגיעו המסתתנים התחיל הסיפור להגיע לתקשורת ומשם זה הסתבך.
בהרבה מושבים בעמק אנשים מורידים לולים או רפתות ובונים יחידות דיור מקרוונים זה כן מותר?
המסקנה כדאי להסתדר תמיד עם הדיירים ,שאם העסק מגיע לכת משפט ,המשכיר יכול להפגע מזה ,בהחלטת שופט זה או אחר על עסק לא חוקי.
חומר למחשבה
DANI 1
[צטט]
דודי והטרופר
נרשם: 16/11/2010 19:47:00
רכב: שטח
תגובה 7   שעון חשמל ביחידת דיור-האם זה חוקי 2011 יום שבת,  15 ינואר  11:27

שים שעון מישנה  ואל תפחד  לדייר אין זכויות   בנושא ,אתה הבעלים של הנכס  נקודה
לגבי הרשויות   -בול שיט והפחדה שלא במקום , ברגע  שייש לך שעון  בכניסה לנכס ואתה משלם  אין לאף אחד שום זכות להגיד לך מה לעשות עם מה ששילמת  בחצרך הפרטית  ,תרכיב שעוני מישנה  כמה שאתה  רוצה , לי יש  הרבה כאלו  וזה  אפילו לעסק  חוק החשמל דרקןני  ולא יעמוד  במיבחן  בג''ץ   במיקרה  של התערבות ,
כל המדינה  אינה מתיחסת כל עוד  אתה נוהג כחוק והמיתקו ניבנה  ע'יי חשמלאי שיש לו רשיון  לבנות  מיתקן כזה ,
כל בנייני המישרדים  והמיגדלים מוכרים חשמל  חלקם ברשיון ורובם ללא ,
חברת החשמל בדקה גם את  המיתקנים שאני בניתי  ועברו ביקורת  עם כל שעוני המישנה והמערכות , ולא פצו פה  מסיבה  פשוטה    הם מפחדים  לעשות גלים  כל כל עוד משלמים להם  ואין להם סיכון   במיתקן שבנוי  לפי הכללים ,
פתיחת העיניין היא מבחינתם תיבת פנדורה  כי החוק נתן להם סמכויות   שבמיבחן  בג''ץ או  אמיתי  יגרמו לרעידת אדמה   לכן  כל ההפחדות לא תופסות  מים,

דוגמה  אסור לתת חיבור חשמל  למיבנה לא חוקי  =כל עוד אתה ברשות יהודית ......לא תקבל   החוק  נועד  למנוע  התחברות של מיבנים לא חוקיים   במיוחד במיגזר  הערבי , בפועל רק יהודים לא יקבלו ולא יוכלו לבצע הפרדת מונים וכו' ,
ברשויות הערביות מצפצפים , מזמינים חשמל זמני  לתמיד .

הרשות מזמינה   ומחלקת  ומוכרת .......  ועוד קומבינציות לרוב  ,עובדה  אין ביצוע של שום חוקי בניה ושום חק אחר  רק  ברשויות יהודיות  ,
שיקפצו כל יפ הנפש   ויצעקו חמס   , סליחה  החמס  בתוכנו  ואנו משלמים את המחיר , תבואו קצת לגליל  או לנגב  תצאו מהחורים יש חוק    למי ששומר  חוק  כמוני (ומשלם הכל  מראש   ונחנק  מקינאה  למה שאפשרי  לאחרים )
ויש התעלמות  מוחלטת  מפורעי חוק   שהם הרוב

ולסיכוםאם אתה משלם על מוצר אף אחד לא יגיד לך מה לעשות איתו  בחצרך הפרטי ,אתהמילחמה הזו  כבר עשיתי  וזה עובד
[צטט]
פופופאר
נרשם: 24/10/2009 21:51:00
רכב: מיצובישי מגנום
תגובה 8   שעון חשמל ביחידת דיור-האם זה חוקי 2011 יום שלישי,  15 פבואר  06:05

שעון חשמל הינו לגיטימי ומאפשר התחשבנות הוגנת על הוצאו החשמל של הדייר.
יש צורך לוודא שהשעון תקני ותקין !
בהצלחה .

[צטט]
maatom
תגובה 9   שעון חשמל ביחידת דיור-האם זה חוקי 2011 יום שלישי,  15 פבואר  16:47

פופופאר כתב:
בהצלחה .
חחחחחח
לגיטימי עאלק.
מה זה לגיטמי מבחינתך?
זה לגיטימי למכור חשמל?
אולי זה לגיטימי אבל זה אסור על פי חוק...
זה לגיטמי לפצל דירה ליחידות דיור?
אולי זה לגיטימי אבל זה לא חוקי.
זה לגיטימי לחבר יחידת דיור לחשמל שלא ע"י חברת חשמל?
זה לגיטימי אבל זה לא חוקי.
אתה מבין את זה, ברוך?

[צטט]
ביל קרטר
נרשם: 15/10/2010 10:50:00
רכב: 4X4=16
תגובה 10   שעון חשמל ביחידת דיור-האם זה חוקי 2011 יום רביעי,  16 פבואר  17:14

תגיד לחברתך    שתאמר לבעל הבית   תודה  במידה והוא יתקין מונה . מפני שאם היא תתווכח , בסופו של דבר  היא תיאלץ לעבור דירה  או שהוא  יעשה  הערכה לפי  הרגשתו וידרוש  מימנה  יותר ממה שהיא צורכת .

א.  בכל מצב הוא לא מוכר לה חשמל . אלא ,  גובה  את חלקה  בצריכת  החשמל של  הנכס הכללי . ( כמו שותפים בדירה - מונה אחד  ומשלמים  לפי מה שהחליטו)

ב.  איך לדעתך מחייבים בקיבוצים את החברים?   בכל מבנה  יש מונה  והחברים משלמים לקיבוץ .  הקיבוץ משלם לחברת החשמל.

ובבתי אבות שהדירות בהם   מושכרות לדיירים  כמוו בבית דירות רגיל?   גם שם מוכרים חשמל?
ד. איך לדעתך ,  משלמות כל החברות שיושבות בבניני המשרדים ?  לכל קומה  יש מונה  אחד ולפעמים יותר . .    ומה לגבי מוני  אנרגיה  שבודקים את זרימת  המים  במערכת מיזוג האויר  ומחיייבים  על עבודת הצ'ילרים  או מגדלי הקירור .

ה. איך לדעתך , בעלי צימרים  מראים למס הכנסה  הוצאה מוכרת על חשמל ? הרי על הבית  הפרטי הם לא יכולים לדרוש  הכרה .
[צטט]
פופופאר
נרשם: 24/10/2009 21:51:00
רכב: מיצובישי מגנום
תגובה 11   שעון חשמל ביחידת דיור-האם זה חוקי 2011 יום חמישי,  17 פבואר  16:33

maatom כתב:

פופופאר כתב:
בהצלחה .
חחחחחח
לגיטימי עאלק.
מה זה לגיטמי מבחינתך?
זה לגיטימי למכור חשמל?
אתה מבין את זה, ברוך?
" אדוני החכם באדם" שעון חשמל משני נועד ממש ,אבל ממש לשוכרים  כמוך ,
מניין הצדקנות הזאת ? ועל איזו מכירת חשמל אתה מדבר ,
אני מגיב באופן חריג להערות מהסוג שלך כי  לדעתי כנראה יש מדי הרבה טיפוסים חכמולוגים כדוגמתך ולהם או שיש להתקין שעון כזה או מוטב ואולי עדיף לא להשכיר  כלל ובא לציון גואל !!!

[צטט]
דודי והטרופר
נרשם: 16/11/2010 19:47:00
רכב: שטח
תגובה 12   שעון חשמל ביחידת דיור-האם זה חוקי 2011 יום חמישי,  17 פבואר  23:58

חוק החשמל  כבר נאמר    דרקוני  כמו כל החוקים  במדינת  כל פקידיה =גנביה
הכל שאוב  מהחוק  המנדטורי או הטורקי  שבסיסם  הנתין כפוף לריבון =מלוכה =שלטון   ומשרת שלו ,  זה לא השתנה   גם כיום  לנייתיס אין זכויות  תפנימו ....
אבל.....  כל עוד  אתה לא מסכן  אף אחד בנושאי בטיחות  שים  ז..... על השאר  , למה ?  כיאף אחד לא ירצה להכנס לסוגייה   המישפטית   ובמיוחד  ראש  הגנבים  חב' החשמל  כי  אם זה יגיע  לבג''ץ   יקצצו את כנפיהם והם יפסידו  מיליונים  או מיליארדים   ו.....  זה יפגע בכיס  ובהטבות המפליגות  של  העובדים   וכל  שאר   הגנבים ,
אז תרגיעו   בטיחות  זה העיניין כל השאר   בול שייט  וחוק  שאף אידיוט לא ינסה לאכוף כלשונו 
[צטט]
אורית גליק
נרשם: 21/09/2014 06:59:00
רכב: יונדאי
תגובה 13   שעון חשמל ביחידת דיור-האם זה חוקי 2014 יום ראשון,  21 ספטמבר  07:07

אני גרה בוילה שיש מתחתיי2 יחידות דיור שבכל דירה למטה יש 2 חדרים
בעל הדירה הציג חשבון של חודשיים אחרונות 2.000 ש״ח
שמיתוכם הוא טוען. יחידה אחת שיש בה שעון חשמל יצא 250 ש״ח היחידה השניה
שהיא שלו ומשמשת כמשרד 80 ש״ח ושאר החשבון
הוא שלי יש לציין שלבית הראשי שזה שלי אין שעון נפרד
יצא שהוא מבקש 1700 ש״ח חשבון שנראה לי מטורף
בשביל זוג ו2 ילדים קטנים הוא לא מוכן לישמוע ניסיתי להסביר
לו שזה ניראה לא פרופורציונלי והוא לא מוכן לשמוע אני טענתי שאני מוכנה לשלם
1200 לא יותר והוא בשלו מה לעשות ?
[צטט]
יוחנן-ד
נרשם: 20/10/2001
רכב: מאזדה Bt 50
תגובה 14   שעון חשמל ביחידת דיור-האם זה חוקי 2014 יום ראשון,  21 ספטמבר  09:08

קח בחשבון שברגע שהתקנת מונה חשמל אתה הופך להיות ספק החשמל של הדייר.
אתה חייב להוציא לו חשבונית מס מסודרת ולקחת אחריות לנזקי חשמל במידה ויקרו כאלו.
תהפוך את הדייר לשותף איתך בחשבון. תחליטו איך לחלק (אפשר עם מונה אך כשותף).
לעניין חשמל בקיבוצים - אין הדבר דומה כלל וכלל. זה סיפור מורכב ולא שייך לעניין כרגע.
יוחנן.
[צטט]
עמית-ג'יפ
נרשם: 23/10/2009 16:07:00
רכב: סוזוקי גראנד ויטארה
תגובה 15   שעון חשמל ביחידת דיור-האם זה חוקי 2014 יום ראשון,  21 ספטמבר  10:46

אורית גליק כתב:

אני גרה בוילה שיש מתחתיי2 יחידות דיור שבכל דירה למטה יש 2 חדרים

בעל הדירה הציג חשבון של חודשיים אחרונות 2.000 ש״ח

שמיתוכם הוא טוען. יחידה אחת שיש בה שעון חשמל יצא 250 ש״ח היחידה השניה

שהיא שלו ומשמשת כמשרד 80 ש״ח ושאר החשבון

הוא שלי יש לציין שלבית הראשי שזה שלי אין שעון נפרד

יצא שהוא מבקש 1700 ש״ח חשבון שנראה לי מטורף

בשביל זוג ו2 ילדים קטנים הוא לא מוכן לישמוע ניסיתי להסביר

לו שזה ניראה לא פרופורציונלי והוא לא מוכן לשמוע אני טענתי שאני מוכנה לשלם

1200 לא יותר והוא בשלו מה לעשות ?
ע"מ לדעת פחות או יותר כמה אתם צורכים, ניתן לחשב על פי "טבלת צריכת מכשירי חשמל" :

https://www.iec.co.il/HomeClients/DocLib2/howmuch.pdf . 

פשוט כופלים את סכום צריכת המכשירים בממוצע במספר השעות ביממה ובמספר ימי השלום לח-ן. מקווה שעזרתי.
צוחק
[צטט]
ibinder
נרשם: 28/08/2003
רכב: לנדרובר דיפנדר
תגובה 16   שעון חשמל ביחידת דיור-האם זה חוקי 2014 יום ראשון,  21 ספטמבר  20:00

הדירות המחולקות האלו, מכה שלא ברא השטן.
גם אני גר במושב. בוילה מחולקת. קומה ראשונה (קרקע) דייר 1, קומה 2+3 דייר שני (אני).

מרגע הכניסה לבית בדיוק לפני חודשיים, בעל הבית, עושה "בדיקות", כי הוא טוען שמשהו מוזר לו עם מוני החשמל, ויש לו פער (לטובתנו לפי מה שהוא טוען, של כמה שקלים בין המונים הפרטיים שלו, למונה הראשי של חברת חשמל)...

היום הוא גילה לי, שהבוקר הוא "גילה" אחר שחבונות המים היו נראים לו מוזר, שהברז גינה של השכן, עובר דרך שעון המים שלי. איך לעזעזל אפשר עכשיו להתחשבן איתו עכשיו?
השכן שתל דשא וטיפח גינה בחודשיים האחרוניים, מאיפה אני יודע כמה מים הוא נתן לגינה וכמה אני שילמתי על זה!?!

עכשיו אני שואל את עצמי... מי יודע שכל מערכת החשמל מחולקת כמו שצריך... בגלל שמדובר במונה דיגיטלי, קשה לעשות בדיקה כמו ששעון המכאני, שפשוט רואים בעין את הגלגל מסתובב.... איך בודקים את מערכת החשמל אצלי? 
שעון חשמן של סיגמא מדגם שאני אפילו לא מוצא ברשת...
Sigma S3160 IEC61036
3 Phase 4 Wire Electronic Meter

פשוט חובה שיעשו חוק שאסור, פשוט אסור לעשות את הקומבינות האלו, ומי שיעשה, שישלם!!
פשוט מדהים ומאוד מאוד מאוד מעצבן.
פעם ראשונה שאני גר בצורה כזאת... ופעם אחרונה.

עידן
[צטט]
ibinder
תגובה 17   שעון חשמל ביחידת דיור-האם זה חוקי 2014 יום ראשון,  21 ספטמבר  20:08

ibinder כתב:

שעון חשמן של סיגמא מדגם שאני אפילו לא מוצא ברשת...
Sigma S3160 IEC61036
3 Phase 4 Wire Electronic Meter

עידן
מצ"ב המונה...

עידן
תמונות מצורפות:

[צטט]
DANI1
תגובה 18   שעון חשמל ביחידת דיור-האם זה חוקי 2014 יום ראשון,  21 ספטמבר  20:32

אני משכיר 3 דירות על מונה אחד מחברת החשמל ,ושלושה מונים שאני התקנתי ,בעבר היו לי הרבה צרות עם דיירים עד שהבנתי מה קורה בחברת החשמל ,הם באים לעשות בדיקות מונה רק פעמיים בשנה ,ויתר החשבונות מגיעים לפי הערכה שהיתה בשנה שעברה .
על כן כל אחת לחודשיים אני מתקשר לחברת החשמל ומגיש להם את פעימת המונה ,הנוכחית וכך אני נמנע ומעימותים עם הדיירים.
לפני 4 חודשים קיבלתי זיכוי מחברת החשמל על חיובים גבוהים שהם לקחו ממני.
[צטט]
ibinder
תגובה 19   שעון חשמל ביחידת דיור-האם זה חוקי 2014 יום ראשון,  21 ספטמבר  20:55

DANI1 כתב:
אני משכיר 3 דירות על מונה אחד מחברת החשמל ,ושלושה מונים שאני התקנתי ,בעבר היו לי הרבה צרות עם דיירים עד שהבנתי מה קורה בחברת החשמל ,הם באים לעשות בדיקות מונה רק פעמיים בשנה ,ויתר החשבונות מגיעים לפי הערכה שהיתה בשנה שעברה .
על כן כל אחת לחודשיים אני מתקשר לחברת החשמל ומגיש להם את פעימת המונה ,הנוכחית וכך אני נמנע ומעימותים עם הדיירים.
לפני 4 חודשים קיבלתי זיכוי מחברת החשמל על חיובים גבוהים שהם לקחו ממני.
אצלנו המצב רע הרבה יותר, לא קשור לקריאה או הערכה...בעל הבית עושה סיכום של השעונים בדירות, ולא מקבל צריכה זהה לשעון של חברת חשמל!!

עידן
[צטט]
maatom
תגובה 20   שעון חשמל ביחידת דיור-האם זה חוקי 2014 יום שני,  22 ספטמבר  08:45

כל יחידות הדיור המושכרות האלה, זה הדבר הכי לא חוקי שיש, אז שואלים כאן אם מונה חשמל נפרד, או מונה מים נפרד, זה חוקי או לא???
מי שהולך לישון עם כלבים, שלא יתפלא שהוא קם בבוקר עם פישפשים.
אם לא דאגתם לעצמכם, בחוזה השכירות, בצורה שתגן אליכם ברמה סבירה, אז לבעל הבית יש כוח בלתי מוגבל, כי מי רוצה לעזוב יחידת דיור, באמצע התקופה, בגלל סכסוך כספי?
[צטט]
אורי קידר
נרשם: 25/04/2010 20:16:00
רכב: טויוטה לנד קרוזר פדרו
תגובה 21   שעון חשמל ביחידת דיור-האם זה חוקי 2014 יום שלישי,  7 אוקטובר  22:08

כל זמן שאתה שם מונה במבנה שלך הדבר חוקי במידה ואתה [מוכר] לשכן הדבר לא חוקי, ובענין החישוב, בכל חשבון של ח"ח יש מחיר לקילווט ,כך שהמונה המישני קורא את הקילוווטים שהדייר משתמש כפול מחיר הרשום לפי ח"ח זה הסכום שאתה גובה כך שאין פה מכירה רק חלוקה לפי צריכה חברת חשמל מחשבת רק את המונה הראשי
[צטט]
משקפופר
נרשם: 27/11/2004
רכב: בהמה יפנית שפיצית
תגובה 22   שעון חשמל ביחידת דיור-האם זה חוקי 2014 יום רביעי,  8 אוקטובר  14:55

maatom כתב:

פופופאר כתב:
בהצלחה .
חחחחחח
לגיטימי עאלק.
מה זה לגיטמי מבחינתך?
זה לגיטימי למכור חשמל?
אתה מבין את זה, ברוך?

כל מילה הסלע. אני אדריכל והדברים האלה לפצל בית לכמה יחידות וכדומה עולה כמעט בכל תכנון.כמעט כל מי שמתכנן בית חושב על אפשרות פיצול בהווה או בעתיד כשהילדים יגדלו.לא חוקי! אבל אנחנו בלבנט ו כ ו ל ם מפצלים  כי יש דרישה ליחידות,כי החיים בארץ קשים ועוד הכנסה קטנה להחזיק את הגיפ לא תזיק. אז כבר בתכנון אנשים מבקשים ממני לתכנן הפרדה במערכות של המים והחשמל. אגב, העיניין של איסור חלוקת המבנה ליחידות נובע בעיקרו מין המתן שרותים: הרשויות מחייבות ארנונה על פי מטרים ומחשבות שרותים כמו חינוך אחזקה גני שעשועים ומוסדות ציבור על פי כמות המשפחות ופתאום יש להם עוד משפחות, ההוצאות הציבוריות עולות ואיכות החיים יורדת. בכל מקרה כל התקנת שעון חשמל נוסף רק על ידי חשמלאי מוסמך!!!!! לפחות שיהיה לך כסת"ח ליום הדין
[צטט]
אורי קידר
נרשם: 25/04/2010 20:16:00
רכב: טויוטה לנד קרוזר פדרו
תגובה 23   שעון חשמל ביחידת דיור-האם זה חוקי 2014 יום ראשון,  12 אוקטובר  21:08

מה אתה מקשקש יש חוק על גובה שכירות נקודה מותר לי למדוד כל מה שאני רוצה הדבר לא קביל לבית המשפט רק יחידת המונה הראשי ו/או מד מים ראשי הם קבילים ושם הם נמדדים כל דייר שבהסכם שהוא חתם כדייר משנה ובו יש סעיף על חלוקת הנטל במים ובחשמל עדיף שזה יתבצע על ידי מונים ולא על ידי בעל הנכס בין כה נזקי חשמל באים על חשבון הדיר ולא על חשבון חברת החשמל
[צטט]
אנה868
נרשם: 19/03/2015 03:26:00
רכב: גוק
תגובה 24   שעון חשמל ביחידת דיור-האם זה חוקי 2015 יום חמישי,  19 מרץ  03:31

חברים..
האם יש לדייר ביחידת דיור זכות לראות בכל זמן נתון את צריכה החשמל שלו? הסיפור הוא כזה: בעלים שמשכיר וילה לדייר א' ואת יחידת הדיור בוילה לדייר ב'...מה שכן מוני החשמל נמצאים רק בוילה ולא ביחידת דיור. כלומר לדייר היחידה אין נגישות רק לדייר הוילה...האם זה חוקי? האם ניתן לדרוש מבעל הבית להתקין מונה חשמל גם עב היחידה?בבקשה עזרתכםםםםם
[צטט]
ביל קרטר
תגובה 25   שעון חשמל ביחידת דיור-האם זה חוקי 2015 יום חמישי,  19 מרץ  19:00

לכל בית או נחלה יש מונה ראשי שלרוב מותקן ע"י ח"ח ובעל הבית מחוייב על ההתקנה .   בעל הבית  רשאי שלהתקין מונים משניים  והם בבעלותו  וכשהוא גובה כסף על השימוש בחשמל מהדייר הוא איננו מוכר חשמלץ הוא גובה את חלקו של הדייר כמו שהוא גובה את חלקו של הדייר בארנונה .  הוא אייננו  מוכר ארנונה ולא מרויח עליה או בגינה.
החוכמה היא לשים את המונה  בכניסה למבנה שגם לדייר וגם לבעל הבית תהיה גישה   על מנת לשמור על אימון.   אם אין אמון, מישהו צריך לעזוב , ואני מנחש שזה יהיה הדייר.
[צטט]
DANPADINA  
נרשם: 12/03/2003
רכב: איסוזו DMAX 2008
תגובה 26   שעון חשמל ביחידת דיור-האם זה חוקי 2015 יום חמישי,  19 מרץ  19:57

לכל בכותבים
אסור למכור חשמל, נקודה
כל המתקין מונה משני ומוכר חשמל זו עבירה על החוק הפלילי
מותר למכור חשמל רק לחברת החשמל ולחברות פרטיות שמייצרות חשמל, וקיבלו אישור לכך ממשרד הכלכלה והאוצר ומרשות החשמל בישראל.

[צטט]
גדי צוקר  
נרשם: 12/07/2000
רכב: דיסקו, הבהמה, ואנדורה, וגוניר
תגובה 27   שעון חשמל ביחידת דיור-האם זה חוקי 2015 יום שישי,  20 מרץ  02:27

אנה868 כתב:
חברים..
האם יש לדייר ביחידת דיור זכות לראות בכל זמן נתון את צריכה החשמל שלו? הסיפור הוא כזה: בעלים שמשכיר וילה לדייר א' ואת יחידת הדיור בוילה לדייר ב'...מה שכן מוני החשמל נמצאים רק בוילה ולא ביחידת דיור. כלומר לדייר היחידה אין נגישות רק לדייר הוילה...האם זה חוקי? האם ניתן לדרוש מבעל הבית להתקין מונה חשמל גם עב היחידה?בבקשה עזרתכםםםםם
את יכולה לבקש ולא לדרוש. סביר לפחות שתוכלי לראות את הקריאה לפני שאת משלמת את החשבון.

את כמובן יכולה להתקין לבד מונה משלך בלוח החשמל ביחידה ובכך לעקוב אחרי הצריכה שלך.

נרשם: 27/11/2009 17:42:00
רכב: אופנוע
תגובה 28   שעון חשמל ביחידת דיור-האם זה חוקי 2015 יום ראשון,  22 מרץ  08:23

קראתי את כל התגובות היפות שנרשמו כאן. כקבלן חשמל בעבר וכחשמלאי בודק בעשור האחרון. התקנת מונה חשמל מותרת כפי שגדי כתב בתחילת דבריו. בפועל אין כאן מכירת חשמל או יציאה מחצר א' לחצר ב' ולכן כפי שאמרתי מותר וחוקי להתקין מונה ,חשוב לא פחות להביא אישור חשמלאי בודק לתקינות החיבור ,המונה ומתקן החשמל של יחידת הדיור היות ולעיתים רבות נעשים שינויים והתאמות ליחידת הדיור כדי להפריד המעגלים לטובת התקנת המונה. בנוגע לקריאת מונה,מצאתי שהשיטה הטובה ביותר היא זו שנהוגה בפראג שם לומדת ביתי.השוכר משלם בתוך השכירות החודשית סכום מקורב ופעם בשנה בהתאם לקריאות המונים מתחשבנים.בהצלחה.
[צטט]
ביל קרטר
תגובה 29   שעון חשמל ביחידת דיור-האם זה חוקי 2015 יום שבת,  4 יולי  11:36

http://eitanbraha.blogspot.co.il/2013/01/blog-post_18.html
[צטט]
[חזרה לפורום]              [הוסף תגובה]                                                                     דפים פעילים
חדשותחדשות
מכירת נגררים בהנחה לחברי ג'יפטריפ
ראלי יוון 2015
''רכסים'' מכפילה את הטנדר שלך בשיטה האוסטרלית.
''רכסים'' מצ'פרת את חברי אתר ''ג'יפטריפ''.
כתבותכתבות
rehasim.co.il
מכשירי קשר - מדריך ג'יפטריפ לתקשורת אלחוטית
רשימת חניוני-לילה לרכבי-שטח מחוץ לשמורות טבע
מבזקים טכנים
13/11/2013 | שטח טכני
גלריותגלריות
jenylis | 21/04/2015 | טיולים
מודעותמודעות
fizilf | 3/2
yan333 | 25/1
נקסוס | 24/1
alik | 23/1
דן פלג | 16/1
avner | 12/1
avner | 12/1
joed | 11/1
Ludvik | 9/1
| רסטה | ראשי | צור קשר | מצברים | מסע מעולם אחר | חנות 4x4 | גתוס | בולסטר |

כל הזכויות על החומר המופיע באתר, לרבות יישום, קוד מחשב, קובץ גרפי, טקסט וכל חומר אחר הכלול בו, שמורות לג'יפ טריפ ײ²ֲ© 1999-2018.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן הנ"ל בלא קבלת הסכמתה של ג'יפ טריפ, בכתב ומראש.